Незалежна громадсько-політична газета

Містові потрібна ще одна школа

c...Батьки школярів, які навчаються у НВК №1 міста Каменя-Каширського, стурбовані переповненням навчального закладу. Минулого тижня вони зініціювали зустріч із головою райдержадміністрації Валерієм Дунайчуком, начальником відділу освіти Віктором Пасем та директором НВК Людмилою Тішковою, на якій спільно обговорили цю тему.

Батьки школярів висловили своє невдоволення з приводу того, що у НВК №1 діти ходять на навчання у дві зміни тоді, коли школа, наприклад, на Підцир’ї не наповнена.
— Діти з другої зміни (а це фактично третя, бо є ще підзміна) повертаються зі школи близько дев’ятої години вечора, бо навчання закінчується о 20.00. Ми стурбовані цим, адже, коли світловий день поменшає, їм доведеться діставатися додому навпомацки: підвезення до школи не організоване, вуличне освітлення включають не тоді, коли варто було б, та не скрізь. Якби навчалися в одну зміну, ці питання не виникали б. Але до школи набрали учнів звідусіль і їх помістити в одну зміну неможливо. Чому доїжджають сюди на навчання і з інших сіл? Чому, наприклад, діти із села Підцир’я не ходять у свою школу, а тепер ще й просять, щоб організували їх підвезення? – обурювалися батьки.
Зауважимо, що школа №1 за словами її директора Людмили Тішкової фактично розрахована на 1176 місць. На даний час тут навчається 1172 учні денної та 89 заочної форми навчання. Окремі з них дійсно доїжджають із Підцир’я та інших населених пунктів (Гута Камінська, Клітицьк, Яловацьк). Та, як пояснив начальник відділу освіти Віктор Пась, у цьому немає порушень.
— Раніше до тієї чи іншої школи мали право зараховувати учнів за бажанням їх батьків на підставі наявності медичної довідки та заяви батьків. Тож директор НВК №1 не мала підстав відмовити нікому, хто подавав ці документи. Вже цього року до першого класу ми зараховували за іншим принципом. Відповідно до нового законодавства до навчальних закладів дітей набирали за місцем реєстрації. Тобто відповідно до території обслуговування. І, зауважу, кількість першокласників у першій школі від цього не поменшала. Як і кілька останніх років тут набрали 5 перших класів, – наголосив Віктор Іванович.
Дирекція ж НВК №1, щойно розпочався навчальний процес, робить усе можливе, аби скласти розклад уроків так, щоб навчання другої зміни закінчувалося якомога раніше.
— У нас один спортзал, два класи інформатики на 47 класів, а тому дуже непросто розставити уроки. У той же час усі години з усіх предметів мають бути вичитані. Діти повинні отримати якісну освіту і ми докладаємо до цього максимум зусиль. У першій школі завжди організовувалося навчання у дві зміни. До такої практики вдаються скрізь, де інакше неможливо. А тому ми розраховуємо на ваше розуміння, — звернулася до батьків Людмила Тішкова.
Зрештою, помітно побільшало учнів і у НВК №2 міста. А це говорить про те, що назріло питання добудови чи будівництва ще однієї школи в Камені-Каширському. Як зазначив під час зустрічі з батьками Віктор Пась, ця потреба прослідковується уже кілька років:
— Нам потрібен ще один дошкільний навчальний заклад та ще одна школа. Бо і садочки, і школи наші вже як рукавички. Наприклад, у ДНЗ, умовно кажучи, замість 100 діток ходить 150. Так само напружена ситуація в школах. Однак, самі розумієте, що це непросте питання і миттєвого його вирішення не може бути.
— За 27 років незалежності у нас в районі збудували 5 нових шкіл: у Нуйно, Раків Лісі, на Підцир’ї, у Мостище, Теклине. Тепер на черзі завершення будівництва та відкриття нової школи в Осівцях. Вкрай потрібна нова школа у Стобихівці. І сподіваємося, що нам таки вдасться її збудувати. Стабільно збільшується кількість населення у Камені-Каширському, тому і тут потрібно вирішувати питання із навчальними закладими. І ми вже кілька років поспіль закладаємо у перспективний план розвитку добудову спортзали у НВК №2 та добудови корпусу початкової школи НВК №1. Адже дійсно перша школа переповнена, — зауважив Валерій Дунайчук.
Втім поки що конкретні рішення про будівництво нового навчального закладу в Камені-Каширському відклали на перспективу, оскільки за кілька років ситуація може змінитися: відкриття школи в Осівцях, освітня реформа чи ще щось можуть внести інакші орієнтири.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *