Незалежна громадсько-політична газета

За ним не вгнатися і вітру

Shumik_Lutsk10Ворокомлівський скороход переміг у міжнародних змаганнях

Нещодавно в обласному центрі Волині відбувся тринадцятий за ліком міжнародний турнір зі спортивної ходьби “Луцька десятка”. Традиційно він є своєрідним відбірковим етапом, що мають пройти молоді скороходи, аби потрапити на більш серйозні за рівнем змагання, зокрема цьогорічний чемпіонат Європи з легкої атлетики, котрий проходитиме в Берліні. Виступали спортсмени у двох категоріях: дорослій та юніорській, як серед чоловіків, так і жінок. У підсумку спринтерської “гонки-переслідування” на дистанції 10 кілометрів найкращим став 20-річний атлет Віктор Шумік (на фото) із села Ворокомле. Подолав цей відрізок хлопець за рекордні для себе 41.01 хв, на 26 секунд випередивши найближчого переслідувача.
До слова, це третя подібна перемога Віктора на даних змаганнях. Попередньо двічі він виборював першість серед юніорів. Неймовірно, коли зважити, що займається спортивною ходьбою юнак лише останні три роки. Хоча пояснення тому просте – натхненний приклад успішних земляків Івана Банзерука та Дмитра Собчука із сусіднього села Воєгоща, котрі вже встигли засвітитися на світовому легкоатлетичному олімпі, а також неймовірна тренерська робота наставника Володимира Яловика. Саме камінь-каширські чемпіони затягнули Віктора в “ходьбу”. Хоча раніше, зізнається, скептично сприймав, навіть підсміювався над цим спортом. Нині найбільша його мрія – потрапити на Олімпіаду.
– Три роки тому я ще й не знав про такий вид спорту, як спортивна ходьба. А потім вступив до університету в Луцьку. Тут уже вчилися мої земляки Іван Банзерук, Дмитро Собчук. Потрапив у їхню компанію – вони й затягнули мене на спортивну ходьбу, – ділиться спогадами атлет. – Я спочатку не хотів, всіляко впирався, навіть кепкував із тієї їхньої “ходьби”. А потім таки спробував, почало вдаватися, тренер мене помітив…
Зазначимо, що окрім Віктора також здобули право виступати у серпні в Берліні ще кілька представників Волині.
Підготував Олександр ПРИЙМАК.

Please enter banners and links.

Спорт
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *