Незалежна громадсько-політична газета

Біла чорниця з’явилася у ягідниках біля Клітицька

сЧого лише не буває у природі. Дивовижну ягоду ось уже третій рік у клітицьких лісах збирає місцева мешканка, наша читачка Іванна Тихонюк.

Матінка-природа любить дивувати. Мабуть, усі чули, що не лише у людей, а й у популяції сімейства тварин внаслідок генетичних змін часом з’являються представники із нехарактерним білосніжним забарвленням, так звані ссальбіноси.

Отож, в дикій природі трапляються білі черепахи, слони, лисиці, летючі миші, щурі та навіть тигри. А вірите, що бувають і ягоди чорниці не лише синього чи темно-синього кольору, а й білого?! Якщо ні — то дарма. Виявляється — бувають! Ось ці, що на фото, цілком не вигадані. Виявляється, їх можна знайти серед звичайного чорничнику в певних місцях у клітицьких лісах.

Ми б і самі у це не повірили, якби мешканка цього села і наша читачка Іванна Тихонюк не передала нашому кореспонденту кілька гілочок, судячи з листя, справжнього чорничника, але з незвичними білими ягодами.

Як розповіла дівчина, такі білі чорниці ростуть у кількох місцях поблизу Клітицька. Варто наголосити, що подібний феномен на теренах нашого району проявився, мабуть, чи не вперше. Пишуть, що білу чорницю іноді знаходять в Карелії, але і там вона є великою рідкістю. Є відомості, що подібна ягода іноді зустрічається поблизу фінського Суомі або білоруського Гомеля. Але в регіонах українського Полісся білої чорниці помічено не було. До цього моменту.

Іванна Тихонюк розповідає: “Позаминулої неділі ми з мамою пішли гребти сіно. Дуже гарно підсохло і треба було його швидко скласти в копицю, щоб не намочив дощ. З роботою впорались швидко, ну і, звичайно, закортіло мені чорниці — і ось я натрапила на білу ягоду знову. Те, що вона у нас росте, знаю давно від бабусі. Ми уже третє літо підряд її збираємо”.

За словами нашої читачки, зростає біла чорниця маленькими острівцями серед звичайної чорної, але вона крупніша і солодша на смак. Інколи має трішки зеленкуватий відтінок. Якби, скажімо, ці ягоди скуштувати наосліп, то їх важко відрізнити від чорниці. У них більш м’який смак, ніж у звичайних ягід, і вони менш кислі.

Природа білої чорниці поки невідома, але є думка, що ця генетична мутація пов’язана з одним із генів, що відповідає за барвник лісової ягоди.

Олесь Федорович, село Клітицьк.

ссс

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *