Незалежна громадсько-політична газета

СВК давно не діють, а борги у них ростуть!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA19 сільгосппідприємств, що значаться лише на папері, накопичили заборгованість Пенсійному фондові кілька мільйонів гривень.

Свого часу сільське господарство в країні було однією з провідних галузей економіки. Однак так сталося, що внаслідок необдуманої державної політики на Камінь-Каширщині вона спершу занепала, а потім і взагалі пропала. Тут майже не залишилося діючих СВК, які б виробляли якусь продукцію. Тож більша частина господарств давно не працюють, майна не мають, та, як не дивно, лише накопичують борги. У окремих з них ці суми вже сягають до півмільйона. Як так? Цілком ймовірно, що представники цих господарств скажуть: «Все через Пенсійний фонд!». Це можна зрозуміти із листа, який надійшов на адресу редакції «Полісся».

«Можливо, ваша газета дасть нам якусь відповідь з приводу позовів Камінь-Каширського об’єднаного управління Пенсійного фонду до сільгосппідприємств про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, Волинським окружним адміністративним судом.
Ці господарства вже 3-10 років ніякої господарської діяльності не проводять. Всі банківські рахунки давно закриті, майно і будівлі розпайовані і в більшості його немає. На території цих господарств давно вже побудовані житлові будинки селян, або ж приміщення переобладнані на виробничу комерційну діяльність.
Будь-якого відшкодування провести неможливо. Проте щоквартально управління Пенсійного фонду постійно направляє у Волинський окружний адміністративний суд позовні заяви щодо сільгосппідприємств, на що витрачаються чималі кошти. Можливо, ці кошти краще було б направити на збільшення мінімальних пенсій пенсіонерам? Оця волокита, що дає управлінню Пенсійного фонду?
Фіц, Шворак, Сидорук, Приходько, Ходаковський, Симець, М’якота».
Отримавши цей лист, журналісти газети, щоб розібратися у описаній, у певній мірі абсурдній, ситуації, звернулися до начальника Камінь-Каширського об’єднаного управління Пенсійного фонду Валерія Должка.
Валерій Юрійович пояснив, про що насправді йде мова.
— Колись працівниці сільгосппідприємств мали можливість іти на пільгову пенсію, тобто раніше визначеного законодавством віку. Це дозволялося тоді, коли в жінки було 5 і більше дітей і п’ятій дитині виповнювалося 14 років. Відтак жінки отримували пенсійні виплати, не досягнувши граничного віку, у 40-45 років.
Пенсійний фонд виплачував і виплачує цим жінкам пенсії. Проте певну частину коштів нам мали б відшкодовувати організації (в даному випадку СВК), в яких жінки працювали, аж до досягнення ними пенсійного віку. Ми робимо розрахунки і виставляємо ці суми для відшкодування. Проте законодавством передбачені також пільги для деяких з цих підприємств/СВК. Зокрема, дозволялося не повертати Пенсійному фондові виплати тим господарствам, які працювали і виготовляли сільськогосподарську продукцію та були на фіксованому сільськогосподарському податку. А тепер такі преференції мають ті, що належать до 4 категорії оподаткування — єдиного податку. У випадку, якщо СВК переходить на загальну систему оподаткування, ця пільга скасовується.
Зокрема, із усіх СВК в Камінь-Каширському районі на сьогодні 19 вже не мають цієї пільги. Фактично вони не діють і не мають ні землі, ні майна, їхні рахунки закриті. Але оскільки ще самі СВК, як юридичної особи, не ліквідовані, ми змушені їм виставляти суми. Вони, звичайно, не сплачують, і тоді Пенсійний фонд звертається до суду. Для нас це дійсно є дещо клопіткою справою. Але ігнорувати порядок, визначений законом, ми не маємо права. Інакше нас будуть притягувати до відповідальності.
Таким чином ці господарства, що вже не діють, але існують в реєстрі, лише накопичують борги. У певний час, коли це було можливим, вони не провели процедуру ліквідації. Тепер же із-за заборгованості, що назбиралася за роки, це можливо зробити лише через процедуру банкрутства.
А назбиралося таких боргів загалом по Камінь-Каширському об’єднаному управлінню Пенсійного фонду через ось ці пільгові пенсії 5,7 мільйона гривень. В тому числі охоплено заходами стягнення по Камінь-Каширському району на суму 2 млн. 640 тис. грн.
Серед найбільших боржників – колишні СВК “Раків-ліський”, “Оленинський”, “Осівецький”, “Перемога”, “Сошичненський”, “Турія”, “Шевченка”, “Стохід”, “Новочервищанський”, “Камінь-Каширький”, “Залісся”, “Зоря”, “Ворокомлівський”, “Гуто-Боровенський”, “Волинь”, “Видричівський”, “Воєгощанський”, СПП “Стобихівський”, СПП“Сірче”.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *