Незалежна громадсько-політична газета

Кір наступає!

17-12-2014_09-12-19На Камінь-Каширщині зростає кількість хворих на кір. Станом на вівторок, 24 квітня, цією недугою захворіло 24 жителі району.

За словами головного лікаря Камінь-Каширського ЦПМСД Ігоря Солов’я, хворіють і дорослі, і діти.

26Раніше (беремо до уваги період із 1994 року) у районі також мали місце спалахи захворювання на кір. Зокрема, у 2013-му було зафіксовано 54 випадки, а у 2001-му — аж 58. Однак у 2015, 2016 та 2017 роках у районі кору не було. Цього разу його завезли з інших територій. Адже міграція населення в даний час є інтенсивною. А кір переходить повітряно-крапельним шляхом. Тобто достатньо проїхатися із хворим в одному автобусі, і можна заразитися.

До речі, як розповідає лікар-інфекціоніст Камінь-Каширської ЦРЛ Анатолій Овсієнко, джерелом зараження є хвора людина з першого дня захворювання. А якщо кір перебігає з ускладненнями, то хворий може бути джерелом зараження ще протягом 10 днів з моменту появи висипу.

Хворі жителі району лікуються від цієї недуги і стаціонарно (в інфекційному відділенні), і амбулаторно. З часу виявлення першого випадку захворювання, а це було 20 березня, у Камінь-Каширському районі захворіло на кір 24 особи. З них у інфекційному відділенні лікувалося 11 людей (7 дорослих та 4 дітей).

За інформацією Ігоря Солов’я, захворювання на кір спостерігається у селах Сошичне, Олексіївка, Яловацьк, Раків Ліс, Олександрія, Піщане, Клітицьк, Стобихівка, Личини та місті Камені-Каширському.

Медики заспокоюють: причин для паніки немає. Запобігти захворюванню на кір можна проведенням профілактичних щеплень. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію — у 6 років. На даний час у районі вакцина проти кору є — 399 доз.

Однак будьте уважні до стану свого здоров’я. І хоча перші ознаки захворювання з’являються не одразу — до цього з моменту зараження проходить інкубаційний період тривалістю до 17—18 днів, частіше 10—12 – при підозрі на кір намагайтеся якнайшвидше звернутися до медиків. А також уникайте масових заходів, особливо у населених пунктах, де були виявлені випадки захворювання.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *