Незалежна громадсько-політична газета

Пенсійна реформа: багато галасу даремно

DUPfUiMRu8c_sТі, хто вийшов на заслужений відпочинок, з нетерпінням чекали жовтневих пенсійних виплат. Люди розраховували, на що витратять доплати, передбачені реформою. Особливі надії покладали пенсіонери, у яких великий трудовий стаж. Чи справдилися їхні очікування? Чи дотримано принципу справедливості при перерахунку пенсій? На це погодилися відповісти жителі району.

Віталій Нестерук,
голова Камінь-Каширського районного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів:
– За дивним збігом обставин, коли Верховна Рада ухвалювала пенсійну реформу, в сусідній Польщі знизили пенсійний вік для чоловіків і жінок на 7 років. Там не хочуть прирікати поляків на роботу практично до смерті. А українські урядовці та провладні народні депутати так змінили умови виходу на заслужений відпочинок, що через 10 років, коли треба буде 35 років трудового стажу, приблизно 75–80% осіб матимуть право лише на мінімальну виплату.
Люди похилого віку заслуговують на гідне життя. Вони не повинні виживати, ледве зводити кінці з кінцями. Влада щоразу киває на Європу, де люди працюють до 65 років. Але урядовці воліють мовчати, що там пенсіонери в середньому живуть до 82–83 років. Українці такою тривалістю життя похвалитися не можуть. Адже середня тривалість життя чоловіків у сільській місцевості – 67 років. Тобто працювати їм доведеться мало не до смерті.

Галина Чирко,
м. Камінь-Каширський:
– Більшість пенсіонерів отримали надбавки 140 –170 гривень. Про це люди говорять скрізь – і в магазинах, і біля церкви, і в транспорті. Вони почувають себе ошуканими. Стільки мови було на різних телеканалах про те, як нарешті ветерани праці, інваліди заживуть «по-новому», як покращає їхнє життя. Насправді його мало хто відчув, якщо порівняти мізерні пенсії з цінами на базарах та в супермаркетах. Добре, якщо старі люди мають дітей чи онуків, які про них подбають. А самотнім, виходить, хоч лягай і помирай, бо скоро ціни на харчі будуть такі, що й хліба вдосталь не наїсися.

Ніна Козік,
м.Камінь-Каширський:
– Моя думка про пенсійну реформу – це великий обман за спиною громадян. Якби уряд хотів підвищити пенсії, то мав би їх проіндексувати вже не один раз. Бо за три роки гривня знецінилися більш як втричі щодо долара. Відповідно українці втричі зубожіли. Але в парламенті протягнули законопроект, що передбачає індексацію аж з 2021 року, та й то лише на 50 відсотків. До того часу її рівень нібито будуть встановлювати народні депутати спеціальним рішенням. Чи варто говорити, що багато пенсіонерів просто не доживуть до такого «щастя», адже їсти, пити, лікуватися, одягатися потрібно вже сьогодні.
Петро ПОЛІСЬКИЙ.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *