Саме так вважає той розумник, який зводить невідомий поки що об’єкт навпроти ДНЗ №2 в місті. Адже рішення про виділення йому земельної ділянки під будівництво міська рада не ухвалювала.
Негативна практика ігнорування містобудівного законодавства жителями Каменя-Каширського, схоже, поширюється так швидко, як небезпечний вірус грипу взимку в період епідемії. Порушники все частіше переступають через букву закону та чинять так, як задумали. І конфлікти через захоплення землі та самовільне будівництво на вулиці Богдана Хмельницького, про що ми вже розповідали, — це лише окремий приклад потурання нормами права. А чому так виходить, варто задуматися. І, напевне, передусім саме місцевій владі.
Нещодавно у редакцію газети «Полісся» зателефонував чоловік від імені жителів п’ятиповерхівок, що по вул. Першого Травня. Він передав обурення людей з приводу незаконного будівництва, що ведеться на клаптику землі навпроти ДНЗ №2, на якому окремі з них раніше (кожен на своїй грядочці) вирощували сяку-таку городину.
— А цієї весни виявилося «опа, місце вже зайняте». Ми ж поцікавилися, чи мають забудовники право тут щось робити. І, як з’ясувалося, рішення про виділення для них цієї земельної ділянки ніхто не давав, — коментує ситуацію наш співрозмовник.
Якщо так, то людина, яка вирішила на цій землі розпочати будівництво, повелася, м’яко кажучи, нахабно.
Аби пересвідчитися, чи виділялася зазначена земельна ділянка комусь для ведення будівництва, журналісти звернулися в міську раду. Наші очікування, як і передбачалося, лише підтвердилися: відповідь була негативною.
— Міська рада нікому не виділяла цієї земельної ділянки, — однозначно і конкретно відповів землевпорядник міської ради Володимир Величко. – І будівництво там не повинно було б проводитися.
Хоча, як нам вдалося зафотографувати, тут не лише фундамент є, а й стіни з покрівлею вже готові. За словами жителів п’ятиповерхівки, це начебто має бути автомийка.
Як розповідає юрист міської ради Сергій Заїка, мерія не залишила цю справу на самоплив. Оглянувши місце самовільної забудови, міська рада напраавила матеріали перевірки для вжиття відповідних заходів у головне управління держгеокадастру у Волинській області. Окрім того у міській раді підготували та надіслали відповідне звернення в управління ДАБІ у Волинській області. А воно може реагувати конкретніше. Тобто накладати штраф, позиватися до суду.
Ми поцікавилися у головного інспектора будівельного нагляду управління ДАБІ у Волинській області Андрія Дубеля, чи відомо йому про факт самовільної забудови на згаданій ділянці? Якщо так, то яких заходів уже вжито?. Як виявилося, до Андрія Івановича вже зверталися із міської ради. Тоді він порекомендував звернутися безпосередньо в головне управління. Адже, мовляв, перевірку можна провести відповідно до вимог чинного законодавства лише після резолюції керівництва. Наразі такої поки що не надходило.
Тим часом ми поцікавилися у Андрія Івановича, що ж може чекати на самовільних забудовників у разі виявлення та доведення подібного порушення законодавства. У відповідь ми дізналися наступне:
— У випадку встановлення факту самовільної забудови порушника буде притягнуто до адміністративної відповідальності і винесено припис про усунення порушення. Тобто можливе зобов’яння його узаконити це будівництво, або знести самовільно збудоване приміщення (це вже через суд). Штраф залежить від того, хто здійснює це незаконне будівництво. Наприклад, якщо це справа рук підприємця, то розмір штрафу становитиме близько 60 тисяч гривень. Якщо ж це фізична особа, то — 7-8 тисяч грн.
А підставою про визнання будівництва незаконним може бути той факт, що земельну ділянку для цього не виділяла міська рада, та відсутність реєстрації декларації на початок будівництва.
Ось так. Тож поки що, здається, перевірку на даний час ще ніхто не проводив і до відповідальності ніхто нікого не притягував. А ось така тривала в часі бюрократична процедура, схоже, тільки на руку самовільним забудовникам.
Тетяна Приходько.