Незалежна громадсько-політична газета

Бойові навики треба підтримувати і вдосконалювати

с1Останнім часом мешканців району, особливо військовослужбовців, які відслужили встановлені терміни під час мобілізації або ж звільнилися зі служби за контрактом та внесені до резерву військової частини, все частіше кличуть на навчальні збори. Більш детально про їх мету, переваги та привілеї, які вони дають військовим, розповідає заступник військового комісара району Роман Остапчук.

— Громадяни, що вже відслужили за мобілізацією, мають хороший бойовий досвід. Зараз головне, аби вони не втратили його і, у разі загострення ситуації на війні, могли швидко стати до зброї. Основним завданням навчальних зборів із резервістами є підвищення та підтримання їх бойових навичок. Із цією метою раз у рік протягом 30 діб вони можуть взяти участь у навчальних зборах із бойового злагодження, — розповідає Роман Остапчук.
— Для навчань резервістів залучаєте лише громадян, які мають військові спеціальності, чи в них можуть взяти участь й просто бажаючі, які хочуть набути навичок тактичної та вогневої підготовки?
— Переважно залучаємо вже підготовлених військовослужбовців. Але на збори можуть поїхати і просто військовозобов’язані громадяни України. Для цього слід звернутися у районний військовий комісаріат, і ми роз’яснимо всі нюанси.
— Чи є різниця між проходженням служби у військовому резерві та виконанням військового обов’язку в запасі?
— Резервісти, на відміну від військовозобов’язаних, проходять службу на добровільній основі. Вони свідомо вибирають військову справу, укладають контракт з державою та проходять військову підготовку.
— Як здійснюється підготовка резервістів?
— Вони щорічно залучаються на навчальні збори під час активних практичних заходів підготовки, а саме навчання, тренування, бойові стрільби своїх підрозділів. Загальна тривалість підготовки резервістів — до 30 діб на рік.
— Як самі жителі району, котрі вже брали участь в антитерористичній операції, ставляться до того, що їх знову кличуть до військових навчань?
— Більшість із розумінням. Адже збори резервістів — це не мобілізація, а звичайні військові навчання. Крім того, резервісти отримають можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами. До речі, для громадян, які будуть залучені на збори, діє система привілеїв та пільг.
— Розкажіть про них більш конкретно.
— Зокрема, резервісту компенсується: середньомісячна заробітна плата за той час, що він перебував у військовій частині, гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку.
Крім того, резервісту за 30 діб підготовки виплачується від 2580 до 3650 гривень (в залежності від військового звання), одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів) від 1600 до 3100 гривень.
Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується збереження робочого місця, державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.
— У нас багато учасників АТО мешкають у сільській місцевості, де важко працевлаштуватися. Тому деякі із демобілізованих воїнів взяті на облік центром зайнятості. Якщо такий безробітний поїде на навчальні збори резервістів, чи не втратить він статус безробітного, адже, як я зрозумів, час перебування на зборах оплачується.
— Резервісти не належать до зайнятого населення в Україні і мають право відповідно до законодавства про зайнятість населення бути визнаними безробітними та зареєстрованими у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу. Тобто цього статусу їх ніхто не позбавить.
Спілкувався Олесь Федорович.

1405835906-9733

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *