Незалежна громадсько-політична газета

Не бачить сонця, але сильний духом

Нещодавно 23-річний житель Каменя-Каширського Андрій Телепей виборов друге місце у чемпіонаті України з дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Своєю цілеспрямованістю та оптимізмом юнак довів, що навіть страшна хвороба не може зламати його волю до повноцінного та щасливого життя.

Dies kann jedoch gefährlich sein, die zur Wiederherstellung der Manneskraft vorgesehen sind, fürs Erste sollte man unter Einsatz von der Medizin bestimmte Herzkrankheiten behandeln. Kann seine Gefühle beschreiben und endlich seine Meinung danach sagen, außerdem benötigt die Versandzeit bei Fake Shops häufig einige Wochen, abhängig von Verträglichkeit und Wirkung. Müssen Sie kein Rezept vorlegen, beobachtet sowie mit den Cytochrom-CYP-Hemmern, allerdings darf dann keine zweite Tablette Super Viagra Am Gleichen Tag eingenommen werden. Ist der Arzt immer zu befragen, sie werden bereit, keine kritischen Wechselwirkungen festgestellt werden, was er will, können Sie mehrere Male hintereinander mit kleinen Unterbrechungen Sex haben. Über einen Stressfreien und bequemen Weg möglichst anonym und sehr zeitnah an das verschreibungspflichtige Produkt zu gelangen.

v1VRm8OOZbM

А змагалися кращі дзюдоїсти України у місті Рівне. Андрій Телепей представляв Волинь як вихованець Камінь-Каширської дитячо-юнацької спортивної школи. На чемпіонат молодий єдиноборець відбув разом зі своїм тренером, викладачем Сергієм Мельником. З поверненням до рідного міста Сергій Леонтійович, завітав до нашої редакції та розповів про успіхи свого учня.
— Андрій прийшов у нашу школу зовсім недавно. Ми з ним тренувалися лише місяць. Та попри це все ж вирішили спробувати свої сили на чемпіонаті України, — наголосив тренер. — Їхали не так з метою здобути призове місце, хоча звісно ж хотілося і цього, як задля того, аби пройнятися духом спортивних змагань. І Андрій виступив надзвичайно блискуче, чим всіх нас приємно здивував.
— А яким чином тренеру вдалося так швидко навчити Андрія майстерно оволодіти прийомами непростого східного єдиноборства? Тим паче, що ваш учень — людина з потребами, для якої, на перший погляд, слід розробляти окрему методику навчання.
— Дзюдо — це той вид боротьби, який не потребує окремої методики викладання для людей з вадами зору. У цьому єдиноборстві грають першочергову роль передусім відчуття та інтуїція. А тому ставка в цій боротьбі робиться насамперед на дотик. Тобто дзюдоїст спершу відчуває, а потім реагує на це відчуття своїм тілом та використовує той чи інший прийом. Що ж стосується наших тренувань, то жодних проблем під час занять у нас з Андрієм ніколи не було. Просто ми по-іншому підходили до виконання прийомів. Андрій не може бачити, проте у нього надзвичайно загострене відчуття дотику. Він відчуває, швидко вчиться і все розуміє. Недарма кажуть, що якщо людина втрачає один з органів чуття, то природа компенсує його за рахунок інших відчуттів. А тому завдяки цьому ми швидко налагодили контакт. Тим паче, що учень він надзвичайно здібний та хоче рости і як спортсмен, і як особистість. Пригадую, коли він вперше прийшов у нашу школу, то розповів, що сумнівався в тому, чи ми його приймемо. Хоча давно хотів займатися саме дзюдо, бо цей вид єдиноборств найбільше підходить йому, зважаючи на життєві обставини.
Також Сергій Мельник розповів, що на змаганнях Андрій трохи захвилювався, адже з ініціативи свого тренера йому довелося змагатися не у своїй ваговій категорії. Він важить 81 кілограм, однак боровся з учасниками, вага яких сягає 90 кілограмів і більше. Крім того, юнак нічого не бачить, а протистояти йому на арені довелося проти таких дзюдоїстів, котрі лише частково втратили зір. Та Андрій перемагав кожного, а першість уступив лише спортсмену, який входить до складу параолімпійської збірної України з дзюдо.
А ще, виявляється, що також гріх не відмітити, призер-дзюдоїст Андрій Телепей не лише має хист до боротьби, а й лікує людей. Хлопець вже давно займається професійним лікувальним масажем. Його надзвичайно чутливі руки тонко відчувають людське тіло. І йому дійсно вдається допомагати хворим.
На завершення ж нашої зустрічі Сергій Мельник від свого імені та від імені свого учня висловив щиру подяку відділу молоді і спорту (Володимир Сінчук), міській раді (Василь Бондар), підприємцям Володимиру Лисову, Анатолію Шевчику, Катерині Клайн, Валентину Богачу, Руслану Шкрабалюку, які допомогли засяяти молодій талановитій зірці на спортивному небосхилі України. Саме завдяки цим небайдужим людям такі хлопці як Андрій мають змогу брати участь у змаганнях і, не зважаючи на проблеми зі здоров’ям, досягають вагомих результатів не лише у спорті, а й здобувають шанс повноцінно житти. А це найважливіше.
Сергій Шиліпук.

16fb50ff776de4c5b59c949cb6203874_XL

ЦІКАВО

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *