Незалежна громадсько-політична газета

Басейн і досі стоїть химерою -довгобудом

t_1_dsc_0350Хоч окремі політики краю обіцяли здати його в експлуатацію ще до 1 червня ц.р. Правда, це було у розпал передвиборчої кампанії. Але, схоже, те, що вони говорять напередодні виборів, мало чим відрізняється від першоквітневих жартів.

 Школярі району з нетерпінням чекають того моменту, коли дяді-обіцяльники виконають свою обіцянку добудувати басейн при НВК №2 і, роздягнувшись, першими пірнуть у теплу купіль, засвідчивши, що мрія стала реальністю. Але це поки що мрія. Реальність же сумна. Шкільний басейн при НВК №2, який планували звести для потреб цілого району, справно загороджений сіткою за бюджетні кошти. Ця недобудована споруда мозолить людські очі ось уже більше двох десятків літ. Неозброєним оком видно, що будівля почала руйнуватися, а це означає, що з часом мільйони державних грошей, які потрачені на спорудження плавального басейну, можуть піти на вітер. 

Недоброї слави, напевне, не лише серед будівельних об’єктів міста, а й району, зажив недобудований спортивно-оздоровчий комплекс при НВК №2  міста Каменя-Каширського. Ще в 1994 році було здано в експлуатацію приміщення цієї школи-гімназії, обіцяли чиновники добудувати і басейн. Проте згодом через брак коштів будівництво заморозили і споруда зажила слави довгобуду. За ці роки хто лише не декларував у своїх передвиборчих програмах, особливо перед виборами, завершити його будівництво. Втім обіцянки так і залишилися порожніми балачками, а недобудоване приміщення плавального басейну як стояло пам’яткою чиновницького безсилля, так і стоїть. Правда, певні кандидати, які неодноразово виходили на старт у змаганнях за депутатський мандат, навіть виконували частину робіт за власний кошт, аби продемонструвати, що обіцянки справді реальні. Але після оголошення результатів виборчих перегонів, зрозуміло, про них знову забували. Приміром, в попередні роки нині покійний нардеп Ігор Єремеєв виділив кошти, аби споруду можна було накрити дахом, і таким чином вберегти від подальших руйнувань. Втім далі цього справа так і не зрушила з мертвої точки. Адже добудувати басейн – справа багатомільйонна. Попередньо проектувальники, які приїжджали оглядати будівлю, навіть відзначали, що вигідніше спорудити басейн на новому місці. Але директор навчального закладу Галина Куницька наполягала на своєму. Адже саме через довгобуд пролягають усі комунікації, що своєю чергою несе значні тепловтрати для школи. Та й сама недобудована будівля басейну напряму прилягає до корпусу гімназії. Якщо басейн найближчі роки не збудувати, то його стіни з часом можуть завалитися. Що тоді буде із стіною навчальному закладу — одному Богу відомо. А те, що недобудована будівля вже почала рушитися, видно неозброєним оком.

— Про басейн мріяли цілі покоління учнів школи, — наголосила Галина Куницька. — Після завершення будівництва басейном зможуть користуватися не лише учні Каменя-Каширського, а й діти навколишніх сіл та сусідніх районів.

Лікарі впевнені, що плавання сприятиме зміцненню здоров’я школярів. Адже в нашому районі, який наділений статусом постраждалого від наслідків аварії на ЧАЕС, мешкає багато хворих діток, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом та нервовою системою.

— Район постраждав від Чорнобильської аварії. У дітей ослаблений імунітет. У багатьох діагностований сколіоз та серцеві захворювання. На відміну від тренажерного залу у воді навантаженню піддаються одночасно всі м’язові групи, суглоби, легені, серцевий м’яз. Діти краще розвиваються, а тому басейн такий важливий для профілактики захворюваності, — зазначив заступник головного лікаря Камінь-Каширського центру первинної медико-санітарної допомоги Василь Каширець.

Не секрет, що ще минулоріч, розгортаючи передвиборчу кампанію однієї з політсил на теренах району, зобов’язання добудувати плавальний басейн у Камені-Каширському взяв на себе благодійний фонд Ігоря Палиці, який вже має позитивний досвід відбудови подібних об’єктів. За кошти цієї благодійної організації Ігоря Петровича капітально відновлений плавальний басейн у місті Луцьку та спортивна інфраструктура стадіону “Колос” у Камені-Каширському.

Минулоріч у жовтні для визначення масштабу робіт та домовленостей із підрядниками міську школу-гімназію відвідав голова правління Фонду Олександр Товстенюк. Під час зустрічі з адміністрацією школи були намічені перші кроки, які потрібно зробити для відновлення будівельних робіт на об’єкті. Також було домовлено, що всі роботи будуть закінчені до першого червня 2016 року. Втім здійснити намічене не вдалося. На той час проектна документація на будівництво басейну технічно застаріла. Та й кошторисна вартість будівництва зросла в рази.

Разом із Олександром Товстенюком, щоб оцінити технічний стан об’єкта, прибули тоді навіть спеціалісти-будівельники з міста Ковеля. Віктор Кобринчук, заступник директора підприємства “Західелектромонтаж”, тоді відмітив, що басейн цілком реально за короткий термін запустити.

Зрештою, добудувати цей об’єкт пообіцяв також голова обласної ради Ігор Палиця, який відвідав наш район цьогоріч в кінці травня. Голова облради зауважив, що нині готується проектна документація, і як тільки буде завершений вищезгаданий момент, його благодійний фонду візьметься за будівництво басейну.

Начальник Камінь-Каширського відділу освіти Віктор Пась розповів, що всі необхідні папери на басейн вже фактично на стадії завершення.

— Із початків спортивно-оздоровчий комплекс із критим басейном планувався, як одна споруда із навчальним закладом №2 міста Каменя-Каширського. Тому він перебуває на балансі відділу освіти. На сьогодні повністю профінансовано виготовлення документації на басейн. На ці потреби затрачено 100 тис. гривень. Підприємство, яке розробляє проектну документацію на цей об’єкт, пообіцяло завершити її виготовлення до середини жовтня, — розповів Віктор Іванович.

На запитання чи спроможний буде відділ освіти утримувати такий затратний об’єкт, як басейн, після завершення його спорудження, начальник відділу освіти пояснив, що це цілком реально для району, адже сучасні технології дозволяють значно здешевити експлуатацію таких об’єктів. Тим більше він планується для потреб жителів кількох поліських районів.

Олесь Федорович, фото автора.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *