Незалежна громадсько-політична газета

ЗБЕРЕЖЕМО ЖНИВА ВІД ПОЖЕЖ !!!

Для працівників сільського господарства настала гаряча пора року – збирання врожаю зернових культур. Одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежогасіння. Під час збирання жнив вся збиральна техніка повинна мати налагоджені системи живлення, змащування, охолодження, запалювання, а також бути обладнаною справними іскрогасниками.

Від пожеж
Вся збиральна техніка повинна бути оснащена первинними засобами пожежогасіння, а саме:
– комбайни і трактори: – двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами – хлопушками;
– автомобілі: – справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою;
– паливозаправники: – трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0.05 м3, штиковою лопатою, кошмою.
Вогнегасники повинні бути порошковими або вуглекислотними, обов’язково опломбованими та мати бірку з вказанням дати перезарядження. Забороняється використовувати застарілі вогнегасники та ті, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном перезарядки, технічного обслуговування. Усі транспортні засоби повинні мати вимикачі «маси». Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальними металевими ланцюгами, які торкаються землі. Всі збиральні загони необхідно забезпечити протипожежними ланками – ємністю з водою, пристосованою для пожежогасіння, та трактором з плугом. Хлібні поля в період молочно-воскової стиглості в місцях прилягання їх до залізничних колій, шосейних та ґрунтових доріг, лісосмуг, будівель та споруд необхідно обкосити та обгорати захисними смугами не менше 4 м завширшки. В період дозрівання зернових поля також необхідно розбити на ділянки не більше 25 га, зробивши прокоси 8 метрів завширшки та проорювання 4 м. В місцях можливого перебування людей – вздовж доріг, поблизу будівель та споруд поблизу хлібних полів слід встановити знаки пожежної безпеки та великогабаритні панно.
Керівникам господарств нагадуємо, що всі особи, задіяні в збиральній компанії, повинні пройти навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму та мати спеціальні посвідчення. Камінь-Каширське районне управління Головного управління ДСНС України у Волинській області звертається до керівників сільгосппідприємств з проханням поставитись з усією серйозністю до питань організації пожежної безпеки та слідкувати за суворим контролем, щодо заборони спалювання стерні та пожнивних залишків.

Пам’ятайте, що суворе дотримання виконання вимог правил пожежної безпеки – це гарантія збереження врожаю від пожежі !!!

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *