Незалежна громадсько-політична газета

У Камені-Каширському відбулася офіційна презентація книги Богдана Пташника «Воскресіння Атлантів»

ффНагадаємо, вийшла вона наприкінці минулого року і викликала низку позитивних відгуків серед перших її читачів, які розтягували роман на цитати. Тепер от вони, а також ті, хто вже встиг зацікавитися твором, змогли поспілкуватися з автором, почути його тлумачення, зокрема, деяких проникливих думок.

Богдан Пташник розповів, як працював над романом, наскільки складно йому було вигадати сюжет та героїв. А їх, до речі, тут надзвичайно багато, і через це роман порівнюють із відомим серіалом «Гра престолів».

«Так, у моєму романі чимало героїв, усі вони у війні. Але ця війна не за владу. Тут безліч епізодів, які я скопіював з реального життя, свого досвіду служби у війську. І, думаю, читач помітить у творі моє палке кохання до піхоти. Адже піхота — це елітарні почесні чорнороби, які виконують найважчу місію», — зауважив Богдан Васильович, спілкуючись із аудиторією, яка намагалася зрозуміти суть описаної ним війни.

DSC_3697До речі, автор, провівши паралелі між вигаданим світом, де воювали чотири королівства, і реальним, де у різні періоди, в різних країнах також воюють, зауважив, що перемога у війні завжди потрібна, по суті, лише гравцям, які затівають ці військові конфлікти.
«Війна — це частина політики. Хтось каже, що це і економіка, але по факту вона є інструментом політики. І не завжди політик ставить за мету перемогу своєї армії. Вона йому не обовя’зкова. Але, як я пишу в романі, припинити війну не має змоги сторона, яка програла. «Це залежить лише від переможця. Без різниці, хто розпочав війну, на руках будуть носити того, хто її закінчить. Наївно сподіватися, що інші народи будуть вічно підтримувати жертву агресії лише тому, що на неї напали. Рано чи пізно всі, абсолютно всі втомлюються від війни. Хто забезпечить мир, з тим і будуть рахуватися. І не важливо, окупант він чи ні», — сказав Богдан Пташник.
Крім того автор зізнався, що в книзі викладені його погляди, які він вважає більш-менш правильними, а тому сподівається, що їх дотримуватимуться і його діти, для яких він і вирішив написати «Воскресіння Атлантів». Так, книга вийшла не дитяча. Тут описано багато відносин між людьми (керівником і підлеглим, чоловіком і жінкою, друзями і ворогами), тут йдеться про патріотизм. І саме це, на думку Богдана Пташника, може спонукати до гідних висновків.
До речі, міський голова Віктор Пась, який відвідав презентацію книги, зазначив: «Я був на творчому вечорі Богдана Бенюка. А тепер от на презентації книги Богдана Пташника. Скажу відверто, цікаво, коли творчі люди розповідають, які моменти вони в своєму житті переживали, як творчо працювали, вигадували героїв чи вживалися в їх ролі. І спілкування з цими творчими людьми по-іншому змушує дивитися на звичні речі. Наприклад, на те, що, як пише у книзі Богдан Васильович, людина може бути щаслива лише у спогадах. Тобто все життя чекає кращого життя, а потім розуміє, що краще вже прожила. Так, це справедлива філософія. Тож творчих успіхів автору».
Побажаємо йому натхнення і ми. Адже Богдан Пташник, як ми уже писали, готується написати продовження свого фентезі.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *