Незалежна громадсько-політична газета

Був рідним і в Маневичах, і в Осівцях

Знову крається у скорботі серце маневиччан. Не встигли вранці попрощатися з Героєм Леонідом Романцем, як увечері ошелешила нова трагічна звістка – на фронті поліг ще один захисник із селища Іщик Андрій Андрійович. Чорним болем ця новина постукала й у село Осівці Камінь-Каширської громади, де чоловік народився, а пізніше переїхав з батьками у Маневичі.

Іщик Андрій

До лав Збройних сил України молодший сержант Андрій Іщик став на початку травня 2023 року. Службу проходив у 24-ій окремій механізованій бригаді імені короля Данила. Поліг 24 липня під час ведення жорстоких боїв з противником на Донеччині – отримав несумісні з життям поранення внаслідок мінометного обстрілу. Через два тижні йому виповнилося б 47.
Поховали воїна з усіма почестями 27 липня на кладовищі у Маневичах. Плакало небо, плакали рідні, друзі, побратими, жителі громади, які прийшли провести відважного захисника до місця вічного спочинку. Пом’янули його й земляки, які не змогли приїхати на похорон.
В Осівцях Андрій мешкав лише кілька перших років свого життя. Пізніше з батьками та старшою сестрою оселилися на малій батьківщині мами. Однак хлопчина час від часу навідувався до родової колиски та рідні на Камінь-Каширщину. Тож тут його не забули.
«Спокійний, поміркований, виважений. Поки мав менше своїх родинних клопотів, часто навідувався в Осівці. Ріс у хорошій інтелігентній сім’ї: мати працювала в лікарні, тато в лісгоспі. З молодих літ Андрій працював у Маневицькій виправній колонії, тож рано пішов на пенсію. Але без діла не сидів, постійно шукав різний підробіток – від будівництва до лісопереробних підприємств. Адже підростало двоє синів, хотів подбати про їхнє майбутнє заздалегідь. Та вже не зіграє весілля старшому Сергієві, не прийде на шкільний випускний до молодшого Максимка… Осиротіли діти, овдовіла дружина Людмила, не стало у Надії Ілларіонівни, яка два роки тому пережила смерть чоловіка, тепер ще й єдиного сина. Сумуємо і ми, адже він – частина нашого роду, наш земляк, наша юність. Він – патріот та достойний син України, наш захисник. Низький уклін йому за подвиг! В цю гірку мить розділяємо важке горе з рідними та схиляємо голову в скорботі. Нема вже нашого Андрія, нема вже й тієї осівцівської хати, у якій він робив свої перші кроки, але пам’ять про нього ніколи не згасне…», – каже двоюрідна сестра полеглого воїна Людмила Митчик.

363829376_624949476402578_1391642411271629949_n

363784919_624950553069137_2837601235645257509_n
Іванна ГАЙДУЧИК.
Фото із сайту Маневицької селищної ради.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *