«Напишіть про нашу найкращу лікарку», — чи не в один голос говорили пацієнти, коли помітили у терапевтичному відділенні Камінь-Каширської ЦРЛ журналістів «Полісся». Вони мали на увазі Аллу Іванівну Бельську. Багато хто з них у неї лікується не вперше, а тому знають, що це хороша фахівчиня з високим рівнем знань, підготовки і самовіддачі, досвіду й небайдужості.
Алла Бельська (на фото) — лікар-гастроентеролог вищої кваліфікаційної категорії, терапевт, а з минулого року — завідувачка терапевтичного відділення центральної районної лікарні. Уже понад 30 років вона допомагає людям покращувати і зберігати їхнє здоров’я. Завжди намагається іти в ногу з часом та відповідати новим стандартам. А тому й має авторитет та повагу як серед пацієнтів, так і серед колег.
— Коли я вирішила стати лікарем, мені було 14 років. Розуміла, що обираю непростий шлях, та була налаштована іти ним хай там що, — зізнається Алла Іванівна.
Рішуче відважилася на це, бо спонукала непроста хвороба рідних: дуже хотіла їм допомогти. Тож Після закінчення школи одразу вступила у Львівський державний медінститут на той час ордена Дружби народів на лікувальний факультет. Після шести років навчання пройшла інтернатуру за терапевтичною спеціалізацією і повернулася працювати на Камінь-Каширщину. Відтоді допомагає не лише своїм рідним, а й тисячам інших пацієнтів.
Спочатку Аллу Бельську прийняли на роботу завідувачкою клінікодіагностичної лабораторії. Згодом вона працювала в терапії, затим обрала більш вузьку спеціалізацію — гастроентерологію. У неї і залюбилася.
— Терапевт – це лікар досить широкого профілю. Він є свого роду менеджером здоров’я людини та водночас універсальним спеціалістом. Я ж найбільше завжди любила «працювати з животами». Тому вирішила надати перевагу гастроентерології, — зауважує Алла Іванівна.
Пройшовши відповідну додаткову фахову підготовку, вона ось уже більше 20 років лікує пацієнтів переважно саме за цим напрямом захворювань. Каже, у лікарській практиці часто відчуває себе детективом. Іноді здається, не пов’язані симптоми пазлами вимальовують клінічну картину та допомагають вирішити не лише гастроентерологічні проблеми зі здоров’ям. А останнім часом таких випадків є досить багато.
— Хвороби тепер стали більш замаскованими. «Класики», якої нас вчили в інституті, уже практично немає. Буває так, що поки докопаєшся до істини, і пацієнти, і лікарі проходять багато кіл: обстежень і дообстежень, консультацій в інших спеціалістів. Адже хвороби помолодшали, змінили свою клініку, іншими стали скарги в пацієнтів, — пояснює лікарка.
Відтак бути терапевтом Алла Бельська все ж не переставала і разом з тим росла професійно. Тож і не дивно, що тепер їй, відповідальній, впевненій, сучасній лікарці, яка є сама компетентною та ефективно взаємодіє з іншими фахівцями, довірили очолювати терапевтичне відділення.
— Терапевтичне відділення є одним із найбільших у Камінь-Каширській ЦРЛ. Наразі у приміщенні проводиться оновлення. Після ремонтних робіт тут планують встановити сучасне обладнання. Все, так би мовити, заради якісного надання медичних послуг для наших пацієнтів, — каже Алла Бельська.
А пацієнти нині є досить вимогливими. За словами лікарки, порівнюючи хворих на початку своєї лікарської практики і теперішніх, відчувається велика різниця. Крім того, що вони критичні до якості надання медичних послуг, багато хто з них з допомогою Інтернету сам собі встановлює діагнози, навіть назначає лікування, хтось надто прискіпливий до свого здоров’я, а хтось в силу обставин йому взагалі не приділяє уваги. Та Алла Іванівна, не розділяючи пацієнтів на хороших, поганих, правильних, неправильних, у будь-якому випадку прагне допомогти кожному.
— Зараз важко працювати з людьми, а з хворими людьми — вдвічі важче. Спочатку пандемія вибила всіх з колії, тепер війна. Люди знервовані, емоційно нестабільні, що відображається на їхньому здоров’ї. Окрема категорія сьогодні — хворі-захисники, війна на яких мала не лише психологічний вплив. Але, звертаючись до лікаря, усі пацієнти розраховують на порятунок. Тож спільними з ними зусиллями намагаємось вирішувати проблеми. Бо успіх у лікуванні більш як на половину залежить від самих пацієнтів, — каже лікарка.
Щодо останньої тези, то це чи не основний висновок, який вона зробила за роки професійної діяльності. А ще Алла Бельська переконалася, що лікар не перестає бути лікарем, знімаючи в кінці робочого дня білий халат.
— Я і мої колеги ведемо прийоми в поліклініці, лікуємо у відділенні, чергуємо вночі, у вихідні та святкові дні, консультуємо по телефону… Одним словом, ми – лікарі 24/7. Інакше не може бути, бо здоров’я кожної людини на вагу золота, — зауважує.
Втім про повсякденні будні розповідає неохоче, оскільки це завжди переживання. Адже бувають різні ситуації: приємні, хвилюючі, курйозні і сповнені розчарування, втрати. Так, трапляється і таке, бо лікуються у відділенні хворі і похилого віку, і з тяжкими хронічними захворюваннями.
Та пацієнти відчувають бажання Алли Іванівни допомагати, бачать, як вона віддається роботі. За це і цінують та поважають. Але така самовіддана праця часто відображається і на ній самій. Тож Алла Іванівна, щоб не вигоряти на роботі, любить відновлювати сили на природі. Часто це радить робити і своїм пацієнтам. А ще каже, що заради себе потрібно правильно харчуватися, позбуватися шкідливих звичок та мати на увазі, що профілактика – ключ до здоров’я.
Тетяна ПРИХОДЬКО.