Незалежна громадсько-політична газета

Орієнтир — туризм і агробізнес

Камінь-Каширська громада презентувала інвестиційні проєкти в області

Пропозиції, якими міська рада має намір зацікавити інвесторів, були представлені нещодавно у Луцьку серед фахівців з міжнародної співпраці, викладачів та студентів вищих навчальних закладів. Ознайомив аудиторію з імовірними перспективними задумами керівник відділу регіонального розвитку, туризму та інвестиційної діяльності апарату міської ради Микола Панасюк. Він охарактеризував можливості нашого краю та звернув увагу на те, чим може зацікавити інвестора Камінь-Каширщина.

20230330172650— Камінь-Каширська міська рада має Стратегію розвитку і відповідно розроблений Інвестиційний паспорт. Тож в обласному центрі було що представити до обговорення. Виходячи з умов географічного розташування нашої громади, а також зважаючи на відсутність підприємств, які негативно впливають на екологію, ми ставимо акцент на поступовий розвиток туризму. Хоча сьогодні більш реальними інвестиційними проєктами видаються передусім ті, що стосуються агропромислового комплексу, — зауважує Микола Михайлович.
За його словами, у громаді є чимало земель, які можуть бути використані в агробізнесі. Певні надії покладаються на розвиток ягідного кластеру, традиційного вирощування картоплі і зернових. Готова міська рада надати земельні площі для встановлення сонячних електростанцій.
Були і більш конкретні пропозиції. Наприклад, інвестиційний проєкт Greenfield. Він ніяким чином не стосується чаю під такою торговою маркою. У даному випадку ведеться мова про будівництво об’єктів на вільних ділянках, де немає необхідності підлаштовуватися під існуючу забудову. Одніє з таких земельних ділянок є прибережна смуга озера Озюрко. Інша під назвою «Базар» – у селі Бузаки.
А ще пропонується інвесторам для реалізації на засадах державноприватного партнерства проєкт «Реконструкція системи водовідведення та каналізації в районі масиву аеродрома та північнозахідної частини міста Камінь-Каширський».
Зрозуміло, що ось так одразу знайти того, хто не проти був би реалізувати заявлені пропозиції, непросто. Тож, за словами Миколи Панасюка, ще буде над чим попрацювати. Зокрема, якщо ставити за мету залучення у громаду міжнародних партнерів. У цьому випадку щонайменше потрібно враховувати мовний бар’єр. Тобто будь-які пропозиції варто представляти англійською чи, наприклад, польською мовою.
— З метою залучення інвестицій відділом проєктної діяльності та міжнародного співробітництва апарату Камінь-Каширської міської ради розроблено україномовну та англомовну електронні версії Інвестиційного паспорту Камінь-Каширської територіальної громади (розробник Надія Савчук). Згодом плануємо зробити її і польською або ж німецькою. Бо ми відкриті для міжнародного партнерства, — каже Микола Панасюк.
Так само відкрита громада і для розташування на її території релокованого бізнесу.
Але у будь-якому випадку варто не забувати, що для інвесторів важливо бачити дійсні фінансові показники можливого бізнесу та елементи бізнес-плану розвитку з розкриттям рентабельності, строку повернення інвестицій і тому подібне. Бо ж інвестиції розміщують там, де вигідно і просто.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *