Одним з головних багатств нашого краю є ліси. Зокрема, у нашому районі, як зрештою і всюди, вони закріплені за лісогосподарськими підприємствами. Про їх діяльність у плані проведення різного роду рубок у жителів району склалася своя думка. Переважно вона негативна. Люди невдоволені безгосподарським підходом до вирізування лісових ділянок, тож у різний спосіб вдаються до заходів, акцій на захист лісу від бездумного його нищення. Про це неодноразово розповідала наша газета. Але одним громадським гнівом, як переконує життя, порядок у лісокористуванні навряд чи вдасться навести. Тут неодмінно потрібні нормативно-правові механізми. Один з них запропонував голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Днями він ініціював розробку розпорядження щодо впровадження електронного обліку деревини всіма постійними лісокористувачами у Волинській області. Передбачається, що із моменту затвердження згаданого розпорядження усі постійні лісокористувачі зобов’язані будуть вносити до системи електронного обліку інформацію не тільки про деревину, котра запланована для вирубки, але й кількісні та якісні її характеристики, призначення, походження та часові показники. А ще також слід буде зазначати дозвільні документи, на підставі яких здійснюється заготівля деревини, а також договори, укладені задля реалізації цього виду сировини, місця завантаження та пункти призначення, куди вона реалізовується.
До такого кроку, як наголосив Володимир Гунчик, він вдався задля того, аби не допустити на території волинського краю, зокрема його заповідних зон, масових незаконних вирубок лісу, подібно до тих, що мали місце на Закарпатті та Івано-Франківщині. Разом із тим документ дозволяє, так би мовити, прописати однакові «правила гри» для усіх, хто має причетність до заготівлі й збуту деревини.
За інформацією начальника Державної екологічної інспекції в області Олександра Ткачука, нині не відбувається очищення лісів Волині від захаращення сухостоями. Натомість знищуються здорові дерева. Зокрема, незважаючи на наявну заборону суцільних санітарних зрубок дерев у період масового розмноження диких тварин із 1 квітня до 15 червня, у Ківерцівському та Рожищенському районах області зовсім нещодавно зафіксували факти вирубування дерев.
За цими фактами, пояснили в управлінні лісового господарства Волині, триває службове розслідування. Тут запевнили, що за його результатами усі причетні до незаконного вирубування лісу будуть звільнені.
Мабуть, пора уважніше придивитися на ці речі і в Камінь-Каширському районі.
Наш кор.