Незалежна громадсько-політична газета

Споживачів води стимулюватимуть до встановлення лічильників

5А ще проблему з недостатнім забезпеченням мешканців водою в Камені-Каширському міська влада вирішила врегулювати підняттям місячної норми її споживання на одну особу.

Нова мітла по-новому мете. І часто — набагато краще, на те вона й нова. Ось уже п’ять місяців наведенням ладу в Камені-Каширському керує новий начальник комунгоспу Ігор Каденчук. З призначенням на посаду Ігоря Миколайовича в роботі ввіреного йому підприємства сталися помітні якісні зміни. Одна з них — в багатоквартирному будинку №6, що по вулиці Ковельська, нарешті навіть у спеку постійно є вода. Нагадаємо, що ще торік у цю літню пору мешканці цієї багатоповерхівки були позбавлені нормального водопостачання. Для того, щоб напитися і приготувати їжу, їм доводилося йти з відрами, баками, пляшками та іншим посудом за кількасот метрів до найближчих криниць та колонок.

Цьогоріч цю проблему Ігорю Каденчуку вдалося вирішити шляхом встановлення в підвальному приміщенні цього будинку додаткового насосу підйому води. Як розповів міський голова Василь Бондар, незабаром такі насоси з’являться і в інших багатоквартирних будинках міста. Однак лише таким нововведенням, переконаний Василь Іванович, проблеми не вирішити, адже в місті спостерігається великий відбір води. У ці засушливі літні місяці гідромережа перевантажена і не справляється з необхідним водопостачанням. Серед основних причин цього — нераціональне використання водоресурсу окремими мешканцями, які марнують його для наповнення власних ставків, цілодобового поливу городів тощо. Як правило, це ті, хто не встановив чи взагалі не хоче встановлювати прилади обліку води. Вони платять за “нормові” кубометри споживання на одну людину. А тому їм нема сенсу економити, вони беруть цього ресурсу скільки їх душа бажає. Нещодавно на 26 таких жителів міська рада склала адміністративні протоколи.

— Крім того, міська рада планує стимулювати таких споживачів до встановлення лічильників, — розповідає Василь Бондар. — Для цього міська рада планує незабаром підняти норми споживання води на одну особу в місяць з трьох кубів до чотирьох. Тобто, якщо сьогодні на сім’ю з трьох осіб відведено 9 кубометрів води на місяць і вона платить 50 грн. 58 копійок, то після того, як в силу вступлять нові норми споживання води, буде платити 67 грн. 44 копійки, або майже на 17 грн більше.

Олесь Федорович.

 

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *