Незалежна громадсько-політична газета

Діти найбільшої громади району в умовах війни навчатимуться онлайн

Із першого вересня, тобто вже від сьогодні, в освітніх закладах району розпочинається навчання. Наприклад, у Камінь-Каширській громаді, як і в попередні два роки, – дистанційно. І коли до цього причиною був ковід, то тепер такий вимушений крок зумовлений війною та її загрозами, від яких хочуть захистити всіх учасників освітнього процесу. Надії на те, що воно буде максимально якісним, навіть попри нинішні умови, – оптимістичні. Адже, як запевнили в управлінні гуманітарної політики міської ради, вчителі мають напрацьований позитивний досвід віртуальної комунікації з учнями, школи забезпечені технічними засобами й інтернетизовані, освоєні програмні комплекси.

На першу ще– За час тривалих локдаунів, спричинених пандемією COVID-19, освітяни відпрацювали певну систему здійснення дистанційного навчання. Загалом педагогічні працівники готові й надалі, скільки знадобиться, викладати в онлайн-режимі, застосовуючи доступні програми і техніку. У більшості шкіл використовують сервіси цифрової комунікації Google Meet і Zoom, окремі впровадили інші програмні продукти, йде обмін інформацією через різного роду соціальні мережі, месенджери, також на сайтах закладів освіти продовжимо як і раніше публікувати посилання, за якими учні зможуть, перейшовши, завантажити навчальні матеріали. Сьогодні існує чимало способів донести знання до школярів, і ми їх застосовуємо. Питання, вважаю, тільки в тому, наскільки самі вихованці шкіл хотітимуть ці знання здобувати, – висловлює думку в.о. керівника управління гуманітарної політики Сергій Лукашук.

– Сергію Володимировичу, програмні можливості для того наявні, безперечно, а от чи створені технічні. Це таки є головною умовою, що освітні послуги краяни отримуватимуть безперебійно та вони будуть доступні скрізь і кожному.
– Наразі всі школи громади комп’ютеризовані, забезпечені доступом до Інтернету, на території останніх діє безкоштовний WIFI. За потреби цими технічними засобами вправі скористатися вчителі для викладання предметів, якщо у них вдома відсутнє або нестабільне інтернет-покриття, немає комп’ютера, тощо. Однак дозволено перебувати і виконувати свої робочі завдання педагогам тільки в тих навчальних закладах, де є укриття, облаштовані під це приміщення. Учні ж поки залишатимуться по своїх домівках та винятково покладатимуться на доступні їм можливості. У когось, не відкидаю, виникатимуть деякі труднощі. Але в більшості і їх можна вирішити та успішно вчитися.
Щодо системи інклюзивної освіти, то виховання та навчання дітей з особливими потребами теж переходить у дистанційну форму. Хоча два інклюзивно-ресурсні центри, які створені на теренах нашої ОТГ, продовжують працювати, батьки та учні можуть звертатися до спеціалістів цих установ, отримувати індивідуальні консультації, їм радо допоможуть.

Олександр ПРИЙМАК.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *