Незалежна громадсько-політична газета

Поліська земля знаходить господарів

У Камінь-Каширській громаді цієї весни додатково виділили для обробітку майже пів тисячі гектарів.

4_8

Попри те, що наші ґрунти є не особливо родючими, землероби знають, як виростити на них врожай. Тож, коли росія повномасштабно вторглася в Україну на початку посівної кампанії, аграрії не побоялися збільшити посівні площі на цих землях.

Таким чином, як інформують у Камінь-Каширській міській раді, четверо фізичних осіб підприємців, три товариства з обмеженою відповідальністю та одне фермерське господарство взяли в оренду загалом 463 гектари для товарного виробництва. Окремі з них уже користувалися наділами на території громади, а дехто вперше зважився погосподарювати.
Зауважимо, що на період воєнного стану в Україні переглянули умови надання в оренду земель сільськогосподарського призначення. Відповідним законом, що був ухвалений за зверненням органів місцевого самоврядування, цю процедуру спростили задля продовольчої безпеки. Зокрема, передбачили, що відбуватися це має без проведення земельних торгів, а формування відповідних ділянок здійснюватиметься без внесення до Державного земельного кадастру (державної реєстрації) та присвоєння їм кадастрового номера.
Щоправда користуватися такими наділами дозволили не більше одного року. Та й плату за це не скасували.
— Обумовлено, що вона (плата) не може перевищувати 8 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що визначається від середньої нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області. Таким чином вартість оренди одного гектара камінь-каширських земель становить 1744 гривні, — розповідає керівник управління земельних відносин, кадастру та екологічної безпеки Камінь-Каширської міської ради Володимир Король.
Тож неважко порахувати, що міська казна має поповнитися від надання за спрощеною процедурою земель для товарного виробництва на понад 800 тисяч гривень.
До речі, виділили площі аграріям — ТзОВ «СП АЛЬЯНС АГРО», ТзОВ «ГАЗДА ПРО», ТзОВ «Джерсетер», ФГ «ЮСКО», ФОПам Віталію Лукашику, Мирославі Нікітчук, Миколі Оліферчуку, Вікторові Кошелю — у дев’яти старостинських округах. Зокрема, у Ворокомлівському, Видертському, Раковоліському, Черченському, Пнівненському, Броницькому, Воєгощанському, Піщанському та Малоглушанському. Рішення щодо надання в оренду земель приймали відповідно до законодавства органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *