Незалежна громадсько-політична газета

Лікарня починається… з ліфта

А через те, що він відсутній, важкохворих та маломобільних пацієнтів у віділення хірургії, реанімації Камінь-Каширської лікарні впродовж десятиліть доправляють східцями на ношах

20210302_111004-scaled (1)Після запровадження першого етапу медичної реформи в Україні більшість медзакладів стала доступнішою для людей із числа маломобільних груп. У лікарнях облаштували пандуси, пристосовані до індивідуальних потреб пацієнта, оглядові кімнати, є інформаційні таблички, зручні туалети.
Певні кроки в напрямку реформування системи охорони здоров’я, яка продовжується попри військовий час, здійснює і КНП “Камінь-Каширська центральна районна лікарня”.

Нагадаємо, що в мережі госпітального округу райлікарню визначили як кластерну. При цьому медзаклад у найближчому майбутньому зможе надавати якісні послуги для значно ширшого загалу пацієнтів. Втім, щоб перейти на вищий рівень, нині працюють над створенням перспективного плану розвитку лікарні.
Однією з основних вимог сьогодні на етапі розбудови лікувального закладу є наявність спеціальних ліфтів. Це робить будь-яку будівлю доступною для кожного громадянина незалежно від стану його здоров’я. Жодна сучасна клініка не обходиться без ліфта, що забезпечує швидке і безпечне транспортування пацієнтів і медичного персоналу.
Як розповіла головна медична директорка ЦРЛ Людмила Потягайло, проблема відсутності підйомника в корпусі, де найбільш він потрібен, не нова. Мова йде про будівлю, у якій розміщено реанімаційне та відділення хірургії.
Роками чути претензії від пацієнтів та їхніх родичів, які змушені доставляти, зокрема, лежачих хворих, вручну на ношах. І розуміємо, що ці докори є обгрунтованими, втім, аби реалізувати проєкт зі встановлення сучасного ліфта, потрібні величезні кошти.
— Щоб доставити важких пацієнтів у відділення реанімації, хірургії, потрібен комфортабельний ліфт, — говорить про багатолітню потребу лікарні Людмила Потягайло. — Корпус, де розміщені згадані відділення, будувався у 1996 році і чомусь в реанімаційному блоці, окрім вантажного, проєктанти не передбачили підйомника, що мав відповідати заданим параметрам. Площа лікарняного ліфта повинна дозволяти транспортування пацієнта на каталці і супроводжуючий його персонал, при цьому бажано мати додатковий простір для екстрених процедур і перевезення необхідного обладнання. Але поки хворих, які не можуть самостійно рухатися, доводиться на ношах носити по східцях їхнім родичам, а подекуди і медперсоналу, — зазначила Людмила Адамівна.
Оптимальне технічне вирішення означеної проблеми шукатимуть тоді, коли затвердять перспективний план медзакладу. Відповідно тоді й закладуть на ці потреби необхідні кошти в бюджеті. При грамотному підході установка шахти нового сучасного лікарняного ліфта можлива навіть у старих будівлях.

Леся МІНІБАЄВА.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *