Незалежна громадсько-політична газета

Хто отримає безкоштовні путівки на оздоровлення

666-prolisok1На повну силу стартувало календарне літо, надворі відчутно потепліло. А отже для дітей настала пора повноцінних літніх канікул, а для дорослих — час відпусток. Тому саме час подумати про здоров’я, відпочинок десь на березі теплого моря чи в затишному санаторії на піщаній косі мальовничого озера. 

Наш район має статус потерпілого від аварії на ЧАЕС. Саме тому в попередні роки Немала частина жителів краю з різними захворюваннями, пов’язаними з наслідками Чорнобильської катастрофи, могла оздоровитися за кошти держави. У зв’язку із зміною законодавства змінився і сам порядок оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Сьогодні безкоштовно отримати путівку до санаторно-курортних закладів мають право лише громадяни, віднесені до 1 категорії постраждалих, та діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії, разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює.

Вже доведений графік заїздів у санаторно-лікувальні заклади на 2016 рік. Так, начальник відділу у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Олександр Яцук розповів, що цьогоріч найбільше путівок є в санаторій матері та дитини “Пролісок”, який знаходиться у селі Грим’яче Ківерцівського району. У закладі лікують хвороби органів травлення, дихальних шляхів, нервової, ендокринної, кістково-м’язової та системи кровообігу. Путівки в “Пролісок” є як для дорослих, так і для діток.

Крім того, відпочити та оздоровитися жителі району можуть цьогоріч в санаторії “Орізонт”, що в Одеській області. Головною перевагою закладу є, звісно, Чорне море. Тут допоможуть підлікувати захворювання органів дихання та нервової системи. А кому не підходить цей заклад, говорить Олександр Яцук, то, приміром, захворювання органів травлення можна підлікувати у клінічному санаторії імені Горького, який також в Одеській області.

— Олександре Івановичу, а чим можна пояснити те, що цьогоріч наш район отримав путівки лише в ці три санаторії? І чому така мала їх кількість порівняно з попередніми роками?

— Усе просто! У попередні роки змінилася сама процедура надання громадянам безкоштовних путівок. Цьогорічний графік заїздів  з визначеною кількістю путівок було складено на основі попередніх заяв громадян та державних закупівель путівок на оздоровлення. Тепер для взяття на облік з метою забезпечення путівкою у наступному році постраждала особа чи один з батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, мусить подати попередньо до 15 жовтня ще у поточному році управлінню праці та соціального захисту населення заяву та довідку на санаторно-курортне лікування, видану в лікарні. В довідці лікар вказує захворювання, на яке хворіє людина, що має статус постраждалого. На основі цих довідок формується перелік санаторіїв, де той чи інший хворий може оздоровитися.

Отож тим, хто планує оздоровитися у наступному році, раджу вже подавати до нас до 15 жовтня відповідні документи.

Олесь Федорович.

 ГРАФІК ЗАЇЗДІВ
до санаторно-курортних закладів громадян, які постраждали
внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює, відповідно до вільного вибору закладу постраждалою особою у 2016 році для управління соціального захисту населення Камінь-Каширської райдержадміністрації
на II-IV квартали

Графік

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *