Незалежна громадсько-політична газета

Сергій Ніщик: «Моя діяльність зосереджена на захисті законних прав громадян та вирішенні соціально важливих питань»

Сергій Ніщик обраний депутатом Волинської обласної ради 8 скликання у виборчому окрузі № 8 від Волинської обласної організації політичної партії «Слуга народу». Член фракції «Слуга народу». Є членом постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
За звітний період не пропустив жодного сесійного засідання та засідання профільних комісій. А проблеми громади та виборчого округу знає не з чуток, позаяк є членом виконавчого комітету Камінь-Каширської міської ради, завжди відкритий та уважний до потреб виборців. Разом з тим, вважає, є чимало завдань, які треба вирішувати. Тож про це спілкуємося із нашим співрозмовником.

unnamed— Сергію Анатолійовичу, ви вперше обрані депутатом. Як можете охарактеризувати рік своєї діяльності в новому для вас амплуа? Наскільки він був результативним для вас?
— Для мене цей період був вкрай насиченим та наповненим величезним потоком інформації, пов’язаної з новим статусом. Звісно, для втілення задуманих планів — це термін порівняно невеликий. Але маю надію, що завдяки наполегливій праці та за сприяння органів влади всі напрацювання будуть реалізовані на благо жителів району. Вибудовую стратегію роботи у раді на наступний рік, а потому самі ж виборці зможуть оцінити мене, як людину, котрій надали кредит довіри.
— Як використовували мандат в інтересах своїх виборців та які проблемні питання свого округу відстоювали?
— Моя діяльність як депутата обласної ради зосереджена на захисті законних прав громадян та вирішенні соціально важливих питань, пов’язаних з життям району. Постійно підтримую зв’язок із виборцями, трудовими колективами, державними установами, громадськими організаціями, районною, селищними та сільськими радами.
Проблем різного роду є немало — від благоустрою до питань медицини, освіти тощо. Втім варто розуміти, що переважна їх більшість не може швидко вирішуватись передовсім через брак фінансування чи ряд процедурних моментів. Натомість є випадки, коли певні справи вдається вирішити з людьми навіть в повсякденному спілкуванні.
Крім того, свого часу до мене зверталися батьки школярів з метою вплинути на організацію належного рівня харчування в навчальних закладах громад району. Йшлося про невідповідність затвердженого меню із фактичним, де були зафіксовані явні порушення. У результаті депутатського звернення згадану проблему вдалося вирішити на користь дітей.
— До депутатів нерідко звертаються прості люди з проханням надати фінансову допомогу. Це стосується здебільшого тих громадян, котрі опинилися у скрутних життєвих обставинах. Скільки ви отримали таких листів від камінь-каширців?
— За кожним народним обранцем обласної ради зарезервована сума в розмірі 150 тисяч гривень, які він має у своєму розпорядженні. Цільове призначення коштів строго регулюється законом і певними правилами. Зазвичай ці гроші використовуємо на матеріальну допомогу та вирішення проблем малозабезпечених непрацездатних громадян.
Особисто мені вдалося задовольнити більше тридцяти таких звернень і переважно усі вони стосуються допомоги на лікування.
— Скільки коштів вам вдалося залучити на свій округ?
— Це були об’єднані зусилля усіх трьох обласних депутатів від Камінь-Каширського району, зокрема, Анатолія Буська, Анатолія Філюка та мене — відгукнутися та підтримати місцеву ініціативу щодо встановлення сучасних відеокамер спостереження, необхідних для безпеки краян. Наявність такого обладнання забезпечить ефективний відеоконтроль благоустрою міста, громадського порядку, допоможе у профілактиці злочинності. Видатки з обласного бюджету на придбання техніки становитимуть 300 тисяч гривень.
Загалом на рівні обласної ради залагодити якусь системну проблему досить складно, адже все упирається в кошти, яких істотно бракує.
— Які завдання ставите перед собою на наступний 2022 рік?
— У своїй передвиборчій програмі я озвучував необхідність ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що пролягають в адміністративних межах району. Будівництво дорожнього покриття — це завжди надзвичайно затратна справа, тож буду намагатися шукати джерела фінансування. На моє переконання, приводити до ладу місцеві автошляхи слід не проведенням ремонтів кусочками, латками, а відновленням всуціль дорожного полотна. Об’єднання ресурсів бюджетів різних рівнів найвірогідніше стане найбільш прийнятним варіантом фінансування даного проєкту.
Спілкувалася
Леся МІНІБАЄВА.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *