Незалежна громадсько-політична газета

Народився і виріс в родині, де всі співали

Ліричний тенор соліста Камінь-Каширського районного будинку культури Федора Пащука ось уже 30 років милує слух поціновувачів вокального мистецтва

1

Він володіє грою на багатьох музичних інструментах, є учасником чи не усіх творчих колективів міського осередку культури — інструментальних та вокальних, як от «Поліські веретена», «Рідні наспіви», «Родовід», тощо — що здобули доброї слави не лише на теренах Волині, а й України. Завдяки особливому мистецькому хистові Федір Михайлович вирізнявся під час навчання в училищі культури та мистецтв, йому пророкували велике кар’єрне майбутнє. Згодом — на службі в армії (співслуживці дали прізвисько “Соловей”), там він був полковим заспівувачем. Нині досвідчений маестро — кумир для молодших колег “по цеху”. Багатьом із них він — приклад для наслідування за професіоналізм, за той завше витончений образ, в якому “живе” на сцені.

Талант у спадок
Дитинство та юначі роки соловейка пройшли у рідному селі Верхи. Життя родини (у сім’ї виховувалось семеро дітей) завжди було тісно пов’язане з піснею. Співали усі: батьки — у церковному хорі, а братам та єдиній сестрі завше було до вподоби відтворювати автентичні родинно-обрядові мотиви, що їх свого часу виконували їхні прадіди. Діти Пащуків плекали традиції так званого “верхівського співу”, притаманного лише цій місцевості. Співаючи журливі чи веселі композиції, колоритні, маловідомі і через це такі любі душі, вони дзвінко звучали багатоголоссям…. “Нерідко збиралися вдома з родиною, особливо на новорічно-різдвяні свята, виводили особливу композицію, що була відома лише тамтешнім жителям”, — нині наспівуючи, пригадує співрозмовник. — “Нічка темна, боюсь додому йти, а милий мій розсердився — не хоче й провести…”.
У шкільні роки Федір самотужки опанував гру на гармошці, акордеоні, грав на трубі та баяні. Трохи пізніше чоловіча половина багатодітної родини на чолі з батьком Михайлом Сергійовичем створила сімейний фольклорний колектив, котрий з успіхом виступав на різноманітних всеукраїнських фестивалях та конкурсах народної творчості. Зокрема, Пащуки спробували свої сили і в популярному у 70-80-их роках минулого століття вокально-інструментальному фестивалі “Сонячні кларнети”, що обов’язково транслювався на українському телебаченні.
Одержимий професією
Здобувши музичну освіту, Федір Пащук починає професійну діяльність спочатку на посаді завідувача клубу у Грудках, затим — працюючи музичним керівником у дитячому садку №4, що у Камені-Каширському. Згодом життєва стежина повела його до районного будинку культури, де, як вважає сьогодні, вдалося реалізувати свій творчий потенціал сповна. Позаяк за десятиліття співпраці з колегами та наставниками, об’єднаними мистецтвом сольного, ансамблевого, хорового співу, здобув колосальний досвід, величезну кількість друзів, а головне — фахову підготовку. Тож і не дивно, що сцена для артиста давно стала його мотивацією та наснагою.
Народжений співати з душею лірика, Федір Пащук ділиться досвідом: “Перш, ніж виконати пісню, треба її прожити, відчуваючи серцем кожен рядок. Адже люди, котрі приходять у зал, повинні відчути, що їх підносять, долучаючи до мистецтва, прагнуть зробити вишуканішими”. Відтак перед кожним артистом, каже митець, постає завдання продемонструвати своїм виглядом та виконанням музичного твору правдиву емоцію, використовуючи найрізноманітніші вокальні прийоми.
3

Сім’я — опора та підтримка
Дружина Олена, з якою Федір Михайлович виховав трійко дітей, — Ольгу, Едуарда та Веніаміна — завжди допомагала чоловікові долати труднощі та досягати успіху. З концертних гастролей, репетицій, весіль (музикант грає на весіллях) удома його завжди чекає вона — терпляча та завжди любляча. Основою їхніх стосунків, зізнається артист, є дружба та взаєморозуміння. А ще спільні інтереси. Усі в родині Федора Пащука гарно співають. Старший син Едуард, крім того, свого часу опанував гру на кларнеті і трубі. Мабуть, завдяки тісним стосункам, що їх сповідує сімейство, Федір Михайлович так і не використав шансу продемонструвати свій талант поза межами нашої держави. Як відомо, рідний брат нашого співрозмовника Сергій Пащук — соліст Національної опери України. Він неодноразово пропонував Федору разом із ним взяти участь у гастролях за кордоном, однак той волів залишитися на малій батьківщині. Бо ж, як зазначає, треба комусь і свій край прославляти.
Федір Пащук не втрачає будь-якої нагоди «зазвучати». Так, виступаючи перед військовослужбовцями на навчаннях підрозділів територіальної оборони, він перед багаточисельною публікою виконав пісню на слова Андрія Болібруха «Хлопці, будем жити!». Відеоролик з його виступом у соцмережах набрав понад мільйон переглядів. Хто не чув — скористайтеся нагодою. Згадане відео доступне під матеріалом на сторінці “Полісся” у Фейсбук.

Леся МІНІБАЄВА.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *