Незалежна громадсько-політична газета

У пам’ять про Героїв

Сквер

Хороша ініціатива представників районної громадської організації ветеранів АТО “Побратим”, покликана гідно вшанувати подвиг захисників України, насамперед наших земляків, потрохи набуває конкретного змісту. Чотири роки тому вони запропонували створити на території Каменя-Каширського сквер пам’яті в честь Героїв небесної сотні та загиблих під час російсько-української війни солдатів. І таки добилися того, що меморіальний об’єкт у місті візьмуться облаштовувати. Зокрема, під реалізацію згаданої ідеї рішенням міської влади вже виділена земельна ділянка, розроблено детальний план території майбутнього скверу.

Це ще тільки початок важкої тривалої роботи, вважає волонтер Сергій Шумік. За словами пана Сергія, поки немає конкретного бачення того, як повинен виглядати сквер. Є лише спільно напрацьовані з рідними полеглих захисників пропозиції, що там слід розмістити. Послуговувалися прикладом інших, які наразі вже створені в багатьох містах і селах України. На основі чого вибудували більш-менш загальний план.
— Не хочеться робити щось банальне. Тому ми підійшли до справи побудови скверу з особливою відповідальністю. Місцеві чиновники пропонували нам різні локації. Але всі вони не відповідали задуму. Не дозволяли його повністю розкрити. Члени ветеранської організації настояли на тому, аби було виділено вільну земельну ділянку, що розташована між приміщенням приватної охорони та центром зайнятості, так як тут його краще, доцільніше розташувати, достатньо простору. Окрім того, місце видне, знаходиться поруч адміністративних будівель, головної міської площі, завжди людне, а, отже, кожен бачитиме сквер. Можливо, хтось з прохожих побажає зайти сюди, покласти квіти до пам’ятника мужнім хлопцям, які віддали життя боронячи Україну, – говорить Сергій Шумік.
Наразі, додає він, фінансово підтримати втілення проєкту пообіцяли чимало організацій, підприємці, народні депутати. Сквер хочуть прикрасити деревами, висадженими у пам’ять про загиблих воїнів, декоративними кущами, облаштувати там пішохідні доріжки, вуличне освітлення. Задум не остаточний і далі може зазнати змін. Рішення прийматимуть, дослухаючись до думки сімей загиблих.
– Наша ціль гідно увіковічнити пам’ять про земляків Сергія Дем’яника, Миколу Павляшика, Дмитра Герасимика, Сергія Склезя, Олександра Шеметюка, Миколу Королька, Сергія Цепуха, Івана Сотника, Сергія Приймака та їх подвиг. Щоб люди не забували історію країни, краю, де ми проживаємо, співчували болю камінь-каширських родин, що втратили на полях розв’язаної путінським режимом війни найдорожчих. Тому ми повинні зважати на побажання близьких воїнів. Остаточне слово за ними, – зауважує співрозмовник.
Олександр ПРИЙМАК.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *