Незалежна громадсько-політична газета

Створення ЦНАПу в Камені-Каширському — потреба і завдання громади

MAX_2649Цієї осені у Камені-Каширському уже мали б завершувати реконструкцію приміщення під сучасний Центр надання адміністративних послуг. Але до цієї справи і не приступили. Через що місто втратило можливість залучити у 2020 році близько 2 мільйонів гривень європейських інвестицій.

Більше того, при міській раді навіть не створено такої структури як ЦНАП. А це викликає певну стурбованість, оскільки з нового року відсутність ЦНАПу може створити ряд проблем для жителів усієї об’єднаної територіальної громади.

Справа в тому, що 28 жовтня Уряд прийняв постанову № 1035, яка вносить зміни до 22 постанов Кабміну, що регулюють порядок надання адміністративних послуг соціального характеру. Таким чином визначено, що з 1 січня 2021 року органи соціального захисту населення не зможуть приймати заяви з необхідними документами безпосередньо від людей, а лише в електронній формі, або ж надіслані поштою. Це означає, що ЦНАПи для жителів наших сіл будуть дуже потрібні.
І тут можна було б особливо не хвилюватися з цього приводу, оскільки така структура діє при РДА. Але 3 листопада Верховна Рада прийняла закон, яким передбачається, що Центри надання адміністративних послуг можуть створювати лише органи місцевого самоврядування.

Керівник управління соціального захисту населення РДА Максим Демидюк зауважує, що у них вже є певна практика віддаленої співпраці із Сошичненською ОТГ, а тому сподіваються, що зміна керівництва не вплине на налагоджену систему роботи. Були певні напрацювання і з Гуто-Боровенською ОТГ. Та, оскільки вона тепер увійшла до Камінь-Каширської, все залежатиме від налагодження роботи з міською радою. А співпраці між ними, за словами Максима Максимовича, раніше не було. Мовляв, міська рада відсторонилася від надання адмінпослуг громадянам, що клопочуться про отримання соціальних послуг.
Новообраний міський голова Віктор Пась запевняє, що тепер все буде інакше.
— ЦНАП із широким спектром послуг при міській раді обов’язково буде. Більше того, вже сьогодні ми ведемо перемовини із представниками Програми “U-LEAD з Європою” про відновлення співпраці. Є надія, що інвестора таки вдасться залучити до цієї справи, а міська рада знайде можливість профінансувати свою частку, — поділився сподіваннями Віктор Іванович.
Нагадаємо, що для ЦНАПу мали реконструювати приміщення колишнього готелю «Турія». Як інформувало попереднє керівництво Камінь-Каширської міської ради, для цього виготовили вже всю проєктно-кошторисну документацію. І витратили на це більше 100 тисяч гривень. А передбачається, що у приміщенні ЦНАПу мають бути комфортна зона обслуговування відвідувачів, дитячий куточок, санітарна кімната, громадська приймальня, архів, конференцзала для проведення внутрішніх навчань персоналу та інші зручності. До того часу, поки такий задум втілиться в реальність, ЦНАП розміщуватиметься в адмінбудинку й прцюватиме в умовах коридорно-кабінетної системи.
До речі, Верховна Рада дозволила до створення ЦНАПу органами місцевого самоврядування діяти створеним при РДА. Тому жителі Камінь-Каширської міської ради не будуть позбавлені можливості отримувати адміністративні послуги. Згодом, як передбачили законодавці, може відбуватися «переведення державних службовців з посад адміністраторів центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, що ліквідуються, на такі самі посади в органах місцевого самоврядування».
Окрім того, передбачається, що Кабінет Міністрів України розробить та затвердить методичні рекомендації, відповідно до яких будуть визначені категорії населених пунктів, де створення віддалених робочих місць та територіальних підрозділів ЦНАП буде обов’язковим. У свою чергу, тергромади вже можуть їх утворювати в усіх населених пунктах, де в цьому є потреба.

Тетяна ПРИХОДЬКО.11

НОВИНИ, ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *