Незалежна громадсько-політична газета

Віктор Пась: «Обіцянки влади повинні підкріплюватися реальними справами»

Кандидат на посаду голови Камінь-Каширської об’єднаної територіальної громади Віктор Пась певен: можна змінити світ на краще, зробивши щось корисне для інших, а надто — якщо ти маєш таку можливість.
Дбає про комфорт земляків

unnamed

Необхідність реагувати на потреби людей, які тебе оточують, начальник відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації особливо відчув, керуючи відомством упродовж десяти років. Перебування на цій посаді ознаменовано його невтомним сприянням у розбудові та оновленні закладів освіти. Тож для видричівської громади їх земляк по-справжньому цінний. Бо найперш, що впадає в око, коли заїжджаєш на малу батьківщину Віктора Пася, височіють дві яскраві будівлі — школи та дитячого садочка. Завдяки сприянню відповідального керівника, обидва освітні заклади живуть повноцінним життям. Як зазначає заступниця директора з дошкільного виховання Видричівського НВК «ЗОШ 1-3 ступенів-ДНЗ» Ольга Карпік, клопотання їхнього «освітянського батька», ініціативність — почесна та відповідальна місія земляка. Правду кажуть: де народився, там і згодився».

Стратегічний менеджер

Як вправний управлінець, розвиваючи своє село, Віктор Іванович знає, куди спрямувати кошти. Так, у 2009-му розпочалася історія створення місцевого дитячого садочка. Саме тоді завдяки фінансовим надходженням з районного бюджету, розповідає Віктор Пась, було викуплено приміщення колишньої контори сільськогосподарського виробничого кооперативу. Через два роки заклад у повній його комплектації змінив свій вигляд на нову сучасну споруду, де поєднано функціональність та комфорт. Відтак пів сотні малюків охоче проводять час та опановують нові знання в ошатному ДНЗ. Сьогодні тут у трьох групах виховуються дошкільнята навіть із навколишніх сіл — Теклине, Дубровиці, Михнівки та Бузак. Загалом проєкт оновлення приміщення для потреб садочка обійшовся районній казні у чотириста тисяч гривень. До того ж не менш привабливою виглядає будівля зовні: яскраві фасади розмальовано в абстрактному стилі нідерландського художника Піта Модріана. На цьому перелік добрих справ Віктора Пася, зроблених для громади, не вичерпується.
Тож чотири роки тому, аби розвантажити існуючу школу, вихованці якої були змушені навчатися у дві зміни, за підтримки керівника відділу освіти з’явилася можливість взяти в оренду частину приміщення будинку культури, де, крім класних кімнат, нині тут розмістили санітарний блок, спортивний та тренажерний зали.

Відпочинок — то наполеглива праця

Справжній господар Віктор Пась — і на власному обійсті. Без сторонньої допомоги приводить до ладу чимале господарство, обробляє гектар посівних та поля картоплі. Для цього він навіть трактора придбав.
У цьому році, розповідає дбайливий газда, висадив павловнію – культура, як цінне джерело деревини та біопалива. Завдяки великим розмірам листя одне дерево павловнії може виробляти до 6 кілограмів кисню. Крім того, тримає і тваринне господарство. Праця у полі, зізнається кандидат, робить його по-справжньому щасливим.
Натомість відпочинок керівника полягає, власне, у спорті. Аби заняття проходили у сприятливих для цього умовах, Віктор Іванович зініціював облаштування у Видричах сучасного футбольного поля. Допомагали у його спорудженні такі ж натхенні та наполегливі любителі активного дозвілля. Тренуючись на професійному майданчику, футболісти видричівської команди «Олімп», де на позиції центрального захисника грає Віктор Пась, неодноразово ставали переможцями, призерами районних та обласних першостей. У складі колективу «Ветеран-Камінь» декілька років поспіль Віктор Пась бере участь у міжнародних футбольних зустрічах, де на теренах закордоння прославляє свій край, здобуваючи найвищі позиції лідерства.
Леся Мінібаєва.

Вибори

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *