Бо сліди вашого безкультур’я змушені прибирати ми, комунальники
Проблема стихійних сміттєвих звалищ навколо нашого міста та сіл району не може не хвилювати. На жаль, гори сміття сьогодні зустрічаються всюди – на берегах річок, у лісах, придорожних смугах… Особливо ж гостро вона постає в гарячу весняну пору, коли напередодні Великодня кожен господар наводить лад на власному подвір’ї та вивозить звідти непотрібне майно і різноманітне сміття.
На жаль, засмічені околиці Каменя-Каширського доводять той гнітючий факт, що жителі міста не цураються вивозити свій непотріб у невідведені для цього місця. Так, практично на всіх виїздах з райцентру в кюветах та лісосмугах можна побачити цілі купи викинутого «добра». І сміття це не просто вказує гостям міста на наш низький рівень культури, а й неабияк шкодить екології району.
Тому напередодні одного з найвеличніших християнських свят звертаємося з проханням до жителів Каменя-Каширського вивозити свій непотріб лише у відведені місця. В урочищі “Силікатне” облаштоване сміттєзвалище, яке є доступним для всіх і куди кожен може вільно проїхати. Також закликаємо жителів міста не виносити сміття у двір кінотеатру “Батьківщина” та під стіни приміщення колишнього готелю “Турія”. По всьому місту сьогодні встановлені спеціальні сміттєві баки, куди кожен може викинути свій непотріб.
Давайте ж спільними зусиллями зробимо наш Камінь-Каширський чистим та привабливим для його жителів і гостей. Пам’ятаймо, що сьогодні саме своїм власним ставленням до навколишнього ми показуємо свою культуру. Не забуваймо, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.
Ігор Каденчук,
начальник Камінь-Каширського ВУЖКГ.
Найкращим виходом з цієї ситуації в тій мірі коли підприємство може розвиватися та планувати свої доходи та витрати це прийняття програми розвитку підприємства наприклад на п”ять років яке має затверджуватися на сесії міської ради. Тут мають закладатися майбутні доходи розмір яких за законодавством можуть ввійти у майбутні витрати та таким чином тарифи підприємства будуть безпосередньо орієнтованими на переспективу. І Таким чином підприємство не буде наздоганяти прогалини у своїй діяльності але цілком на законних засадах зароблятиме для свого власного розвитку. Місто це є фізичне середовище громадян. Не слід тут більше говорити про те, що це середовище не тільки тротуар біля прокуратури та районного суду, тротуар має бути при нагоді скрізь навіть у найвіддаленіших вулицях міста, якщо такого Си хочемо бачити. Це середовище можемо поправити трьома шляхами. Перше – капітальні вкладення самих громадян міста, друге-розвиток бізнесу і як наслідок розвиток інфраструктури міста за рахунок цього бізнесу. Третє- міська рада вкладає бюджетні кошти через отримані нею податкових платежів. Четверте- місцеве підприємство УЖКГ заробляючи кошти вкладає в інфраструктуру міста, місцеве середовище поліпшуючи таким чином наше життя. А тому місцеве УЖКГ має розвиватися і не тільки заробляти кошти щоб оплачувати заробітну плату працівникам, воно має розвиватися таким чином щоб мати вільні кошти вкладаючи в інфраструктуру міста. Раніше цього не було оскільки перші особи міста з політичних міркувань тормозили розвиток підприємства. З приходом нового керівництва так як і політичної структури відповідальної за цей процес думається що крига скресла і місто отримає новий поштовх.
“шкодить екології району”: Де головний еколог району? Де його місце і робота. Нехай стане в засідці за кінотеатром, напише акт про “засмічення” району))))). Питанні стоїть в іншій площині. Попереднику цього директора також заважали громадяни які бачите “засмічували” місто. Але виявляється, що сміття з”являється знов і знов та гарантії того що сміття не буде з”являтися немає. Але справа в тому що попереднику справді не надавали можливостей розвивати УЖКГ за економічними законами розвитку. Тому така справа, що цим підприємством керували протягом Вже третьої каденції не в тій площині в якій воно мало керуватися. Останнім часом трохи УЖКГ підлатали правда не тим способом яке влаштовувало б наприклад молодь міста оскільки кошти могли б іти на здешевлення харчування в садочках або на інші капітальні вкладення міста. Але дві каденції ні де правди діти УЖКГ грабувалося. Яким чином запитаєте? Банально під політичним прикриттям питання про недоцільність або про:”шкода жителів міста” йому не давали піднімати тарифи та урівноважувати таким чином витрати які УЖКГ несло протягом десятка років та таким чином не даючи підприємству розвиватися за власні кошти. Але скоріше всього, що казки про те, що:”жителів міста шкода” питання стояло в іншій площині підняття тарифів у місті ставило б питання про підняття тарифів для бюджетних організацій міста які не готові були Їх оплачувати. Тому на мера “давили” зі усіх сторін. Але сьогодні ситуація така, що кожний сам собі господар і кожний виживає як може. Сьогодні тарифи підняли і питається хто з цього виграв? Абсолютно ніхто. Поскільки програє і програв бюджет, програло УЖКГ і буде програвати оскільки невідомо на яких умовах ці кошти зможуть відновитися оскільки кошти які отримані як субвенція з бюджету також швидше всього не закладаються в тарифи. МИ можемо навіть порахувати скільки коштів втратило підприємство за які можна було багато чого придбавати і в тому числі на капітальні вкладення підприємству. ТОму Ми вважаємо що той стан в якому перебуває УЖКГ це відповідальність перших осіб міста. УЖКГ зараз перебуває в найгірших умовах виживання. Тому те що УЖКГ дають гроші з бюджету то на лопату то на мітлу не показує стабільність його розвитку. УЖКГ має саме заробляти. Розвинуте УЖКГ це у першу чергу показник того що місто чисте і у ньому все в порядку.