Незалежна громадсько-політична газета

Іван Долюк: “Усім необхідним породіллю забезпечує держава”

unnamed (1)Із 1 квітня цього року в Україні стартував другий етап медреформи. А це означає, що ряд послуг медичної допомоги у тих закладах, які уклали відповідні угоди з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), для громадян стали гарантовано безкоштовними. Серед таких послуг — і пологи. На кожну жінку, яка народила у пологовому будинку (пологовому відділенні лікарні), тепер держава виділяє 8200 гривень. На державному рівні затверджено перелік послуг, які лікарня надає породіллям і малюкам. Так званий гарантований пакет меддопомоги передбачає оплату послуг для породіллі при звичайних фізіологічних пологах та ускладнених включно з анестезією та усіма необхідними препаратами, а також кесарів розтин, спільне перебування в палаті, а в разі необхідності — й реанімацію, оплату роботи медиків у пологовому залі.
Камінь-Каширська ЦРЛ теж уклала відповідну угоду із НСЗУ, а отже за кожні пологи остання платить медзакладові згадану вище суму. Лише за квітень-червень лікарня отримала від НСЗУ більше мільйона гривень за пологи. Однак чомусь породіллі нарікають, що в пологовому відділенні лікарні напередодні пологів їм доводять перелік дещо із того, що потрібно купити в аптеці.
За коментарем ми звернулися до заступника головного лікаря по дитинству і рододопомозі КНП “Камінь-Каширська районна лікарня” Івана Долюка, який у даний час виконує обов’язки головного лікаря.
— Хочу ще раз нагадати, що другий етап медреформи стартував лише кілька місяців тому, 1 квітня, – сказав Іван Петрович. – Так, на початках було непросто із забезпеченням пологового відділення передусім ліками, медзасобами. Адже процедура закупівлі необхідного обов’язково має відбутися у формі тендеру. Із державними коштами по-іншому поступити не можна. Через це траплялися об’єктивні затримки. А пологи, зрозуміло, чекати не можуть. Тож лише із цієї причини могли просити породіль щось придбати в аптеці. Нині ж, як мовиться, процес із медзабезпеченням налагоджено. Пологове відділення цілком забезпечене усім необхідним. Лікарі отримали відповідний інструктаж. Відтепер ніхто із них не має жодних підстав просити чи тим паче зобов’язувати жінку, котра збирається народжувати, іти в аптеку і щось купувати на пологи. Усім необхідним породіллю забезпечує держава. Я хочу, щоб ці мої слова почула кожна жінка, яка готується стати мамою.
Разом з тим хотів би сказати і таке. Так, траплялися ситуації, коли породіллям пропонували виключно за їхнім бажанням замінити з переліку необхідних лікарський засіб українського виробника на закордонний його аналог. Крім того, лікар міг порадити купити очні краплі для дитини, передбачені медичним протоколом, але не оплачувані НСЗУ, а ще — розчин для ін’єкцій. Однак, на разі, лікарня забезпечена і цим препаратом.
Проте за деякі послуги породілля може платити самостійно. До безкоштовного переліку вигод не входять особисті домовленості породіллі з певним лікарем (це характерно для великих міст), покращене харчування, перебування пацієнта в стаціонарі через патологію вагітності.
І наостанок хочу порадити породіллям: якщо вас змушують чи просять купити щось в аптеці для своїх пологів, вимагають чи нагадують про “подяку”, тощо — повідомляйте мене особисто. Таким фактам адміністрація лікарні дасть належну оцінку.
Леся МІНІБАЄВА.

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *