У довготривалих амбітних суперечках «на трьох» нарешті поставлено крапку.
У п’ятницю, 17 липня, Верховна Рада прийняла Постанову №3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Рішенням 238-ми депутатів було затверджено новий адміністративно-територіальний устрій України: 136 районів замість 490. На Волині, як і передбачалося раніше, з 16 районів утворено 4: Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Ковельський та Луцький.
Незважаючи на те, що формування північного району з адміністративним центром у місті Камінь-Каширський викликало шквал дискусій серед представників Любешівського та Маневицького районів, все ж було прийнято остаточне рішення з урахуванням усіх методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня. Відтак єдине з претендентів місто заслужено стане центром району, до якого увійдуть території Камінь-Каширської міської, Любешівської селищної, Маневицької селищної, Прилісненської сільської, Сошичненської сільської територіальних громад, затверджені Кабінетом Міністрів України. Закономірно, місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня, пройдуть згідно з новим адміністративно-територіальним устроєм: жителі нинішніх Камінь-Каширщини, Любешівщини та частини Маневиччини обиратимуть депутатів до Камінь-Каширської районної ради. Нинішні районні ради діятимуть до набрання повноважень обраними 25 жовтня районними радами.
Зрозуміло, що така конфігурація нового району задовільнить далеко не всіх, однак це рішення – найоптимальніше із можливих варіантів. Більше того, варто розуміти, що, з огляду на децентралізаційні зміни, райони є утвореннями для організації на їх території державної виконавчої влади з максимальною ефективністю та мінімальними затратами на її утримання. Натомість послуги, які громадяни звикли отримувати в райцентрах, надаватимуться на найближчому рівні – рівні громад (як це сьогодні вже відбувається у ЦНАПах ОТГ). Самі ж об’єднані громади стануть самостійнішими в економічному плані. Тож зміна районного центру для жителів віддалених сіл та селищ, які найбільше переймалися цією проблемою, не несе жодної загрози. Усього лиш варто буде звикнути отримувати послуги у новому, більш зручному, форматі.
Іванна ВЕЛИЧКО.
До речі
За офіційними даними сайту Верховної Ради України, волинські парламентарі таким чином голосували за постанову:
Ігор Гузь – “за”, Ірина Констанкевич – “утрималась”, Вячеслав Рубльов – “за”, Степан Івахів – не голосував, Ігор Палиця – відсутній, Валерій Стернійчук – “за”.
Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!