Незалежна громадсько-політична газета

Коронавірус не зупиняється

unnamed (47)Жертвами  хвороби стали 6 жителів району.

Померли мешканці сіл Гута-Боровенська, Черче, Підбороччя, Воєгоща, Хотешів, Верхи. Серед них – один медичний працівник. Не вдалося побороти недугу завідувачці ФАПу села Верхи. 48-річна жінка спочатку лікувалася амбулаторно, потім у Камінь-Каширській ЦРЛ, а  згодом була переведена у Волинську обласну інфекційну лікарню. У хворої підтвердили COVID-19.

Загалом SARS-CoV–2 станом на 17 червня вразив уже 75 жителів Камінь-Каширщини. З них поки що одужало лише 23. Такі статистичні дані подає Камінь-Каширський міжрайонний відділ ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» за час проведення епідеміологічного спостереження.
Як повідомила керівниця Камінь-Каширського міжрайонного відділу Галина Кузнєцова, розповсюдився коронавірус у 18 населених пунктах району. Найбільша кількість захворілих – у місті Камінь-Каширський (29 осіб) та у Черченській сільській раді (у селі Черче — 5, у Підбороччі — 7), у селі Грудки (5 осіб). За останні 7 днів додалося 20 випадків у Камені-Каширському та селах Бузаки, Краснилівка, Черче, Підбороччя, Грудки, Піщане.
Сьогодні відомо, що із загального числа захворілих 13 осіб – медичні працівники. За словами головного лікаря Камінь-Каширського ЦПМСД Ігоря Солов’я, одна особа померла, решта знаходиться на амбулаторному лікуванні та самоізоляції. Зрештою переважна частина краян має легку форму захворювання, а тому лікується вдома. Вогнищ коронавірусної хвороби у інших трудових колективах немає. Щоправда у деяких підтверджено по одному випадку інфікування.
Для проведення полімеразно ланцюгової реакції протягом всього періоду відібрано 207 зразків у жителів району. З них приблизно 60 відсотків аналізів показали від’ємний результат при перевірці на коронавірус. А тому ті випадки, що були із симптомами, можна вважати звичайним ГРВІ або пневмонією.
Зауважимо, що інцидентність за останні 7 днів у районі перевищує 12. Наприклад 16 червня вона становила аж 51,5 на 100 тисяч населення, що більше ніж у 4 рази перевищувало допустимий рівень. Але вже 17 червня цей показник зменшився до 37,3.
І все ж на Камінь-Каширщині не можуть послабити карантин. За словами завідувача сектору мобілізаційної та оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань цивільного захисту апарату райдержадміністрації Валерія Головейчука, у нас і надалі будуть діяти певні заборони. Не дозволяється, зокрема, перебування на вулиці без масок та документів, відвідування закладів освіти, проведення масових культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб, робота закладів громадського харчування (можна замовляти їжу на виніс).
Поряд з цим дозволені в районі регулярні пасажирські перевезення, за винятком сполучення із Черченською громадою. Рейсові маршрути до сіл Щитинь та Підбороччя тимчасово призупинили. Також залишили відкритими у Камінь-Каширську ринки з умовою проведення регулярної дезінфекції та використання засобів індивідуального захисту.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *