Незалежна громадсько-політична газета

Хотіли зробити краще, а вийшло, як завжди

Озеро

«Розрили Озюрко в нерестовий період! Знищили екосистему!», — з такою емоційною заявою звернулися небайдужі природолюби з Каменя-Кашисрського до Державної екологічної інспекції у Волинській області. З наріканням на чиєсь господарювання на території приміського озера зателефонували місцеві рибалки і до редакції газети «Полісся». Мовляв, чому ніхто не реагує на те, що на території гідрологічного заказника, всупереч нормам чинного законодавства, хтось екскаваторами нищить водойму.
І як виявилося, підстави для таких скарг дійсно були. Щоправда екскаваторів чи бульдозерів на місці події екологи з поліцією уже не застали, але справу почали розслідувати.
За словами головного спеціаліста Державної екологічної інспекції у Волинській області Павла Дмитрука, він спільно із працівниками Камінь-Каширського районного відділу поліції провів обстеження та встановив, що невідомі особи дійсно механізованим способом проводили очищення частини озера Озюрко. Найімовірніше, хтось вирішив облаштувати тут пляж. Відтак з наче благородними намірами згребли очерет, з мілини викидали мул та завезли на берег пісок.
Проте таке облаштування пляжу на території природно-заповідного фонду було несанкціонованим і тепер з цього приводу можуть порушити кримінальну справу. Відповідні матеріали, за словами Павла Дмитрука, вже направлені до Державної екологічної інспекції у Волинській області для встановлення завданих збитків, а районний відділ поліції проводить слідчо-оперативні дії.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

ПУБЛІКАЦІЇ, СИТУАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *