Шановні жителі Камінь-Каширщини!
У разі виявлення у себе або у своїх рідних симптомів ГРВІ (температура, лихоманка, нежить, чхання, кашель, утруднене дихання, сльозотеча) обов’язково залишайтеся дома та одразу телефонуйте до свого сімейного лікаря, педіатра, який вас проконсультує щодо подальших ваших дій.
Якщо ви ще не уклали декларації, то набирайте “гарячу лінію” Національної служби здоров’я України – 1677. Мешканці Камінь-Каширського району також можуть отримати інформацію, звернувшись у центр первинної медико-санітарної допомоги, або до спеціалістів лікарських амбулаторій.
– Враховуючи рівень небезпеки коронавірусної інфекції для людини, жоден лікар не відмовить у наданні консультації. Пацієнтам без укладених договорів для отримання допомоги (лише невідкладної) слід телефонувати в приймальню головного лікаря центру 2-34-09 чи у реєстратуру 2-34-29, – зазначає його керівник Ігор Соловей. – Всім іншим – напряму до своїх сімейних лікарів. Контактний телефон сімейного лікаря – це його гаряча лінія.
До уваги усіх наших земляків, які цими днями уже повернулися з країн Європи, де прогресує коронавірус! Усі ви належите до групи ризику і можете бути потенційними носіями вірусу, навіть якщо у вас самопочуття задовільне. Інкубаційний період (коли характерні симптоми ще відсутні) триває 14 днів. Тому надзвичайно важливо дотриматися елементарних вимог: самоізолюйтеся вдома, уникайте контактів із рідними, знайомими, сусідами, не поспішайте іти в гості! Дотримуйтесь гігієни — мийте руки з милом! Цим ви попередите можливе інфікування найдорожчих вам людей та оточуючих.
Стаціонарні номери
амбулаторій загальної практики – сімейної
медицини:
Великообзирська – 9-16-16;
Видертська – 9-31-32;
Черченська – 9-61-32;
Хотешівська – 9-94-46;
Тоболівська – 9-23-17;
Сошичненська – 9-19-52;
Камінь-Каширська – 2-34-29;
Пнівненська – 9-21-17;
Карасинська – 9-67-17.
Це необхідно пам’ятати і виконувати!
Щодня якомога частіше необхідно мити руки з милом щонайменше 30 секунд.
В аптеках відсутні антисептики. Альтернатовою може слугувати розчин хлоргексидину, мірамістину або ж розчин, де вміст спирту не менше 60%. Цими засобами слід протирати руки, ручки ваших сумок, телефони, окуляри, кермо авто тощо.
Ручок дверей торкається багато людей. Тож беріться за них через серветку.
Вітайтеся без потиску рук, поцілунків та обіймів.
У місцях, де є скупчення людей, бажано одягнути захисну маску.
У разі відвідання лікаря слід говорити йому правду про місця вашого перебування за кордоном.
Пам’ятайте: алкоголь знижує імунітет і його внутрішнє вживання не захистить від вірусу.
Підготували Олександр ПРИЙМАК, Петро ТРОФИМЧУК.