Незалежна громадсько-політична газета

Хотіли б жити комфортно і менше платити

Такі настрої переважають у переважної більшості містян, які мешкають у багатоквартирних будинках

Безимени-2Не влаштовує, як працюють комунальники — беріть управління будинком у свої руки, створюйте ОСББ та господарюйте як вважаєте за потрібне.

З таким посилом рік тому в Україні розпочали реформу ринку житлових послуг. Втім у Камені-Каширському її реалізація затримується. Серед немалої кількості власників квартир у багатоквартирних будинках ніхто так і не спромігся створити ОСББ та показати, як потрібно господарювати, щоб дах не протікав, у під’їздах було чисто, світло, затишно, у дворі — порядок.
Тепер міська рада списала із балансу практично всі багатоквартирні будинки і їх мешканці так чи інакше повинні визначитися щодо форми управління ними надалі. Відповідно до законодавства люди можуть створити ОСББ, взяти будинок на самообслуговування або передати його на обслуговування управляючій компанії. Це має відбутися до 1 травня цього року.
— Ми списали 85 будинків. Але поки що продовжуємо надавати послуги з їх утримання. Це триватиме до моменту підписання договору на управління, або до прийняття співвласниками рішення щодо форми управління багатоквартирним будинком. Людей попередили про списання, але наразі не спостерігаємо серед них активності у плані вибору форми управління. Тому цілком можливо, що міське комунальне господарство продовжить і надалі їх обслуговувати, — зазначає економіст Камінь-Каширського ВУЖКГ Таїсія Козік.
Дійсно законодавством передбачений такий варіант. Але поряд з цим визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг, передбачено різні моделі договірних відносин, змінено підходи до формування тарифів та нарахування плати споживачам. Окрім того також запроваджено відповідальність за неналежне виконання договору як для виконавців комунальних послуг, так і для споживачів цих послуг. Тобто, як похідна в даному випадку передбачається підвищення тарифів на ринку послуг.
— Розмір квартплати для жителів Каменя-Каширського дотепер був 38 копійок в місяць за квадратний метр житлової площі. За ці кошти комунальне господарство зобов’язувалося надавати лише такі послуги: освітлення місць загального користування, обслуговування димовентиляційних каналів, вивіз сміття. У майбутньому, якщо місцева влада призначить управителем будинків комунальне господарство, цей тариф однозначно треба буде переглядати і обумовлювати у договорах із власниками квартир для кожного будинку окремо. Адже наразі у нас тариф мінімальний. Його можна збільшити відповідно розширивши перелік послуг. Тоді можна говорити про належне утримання будинків. Тим більше, що деякі багатоповерхівки у нас потребують серйозних ремонтів, — аналізує Таїсія Іванівна.
До речі, представники проєкту ЄС/ПРООН HOUSES, які влітку минулого року зустрічалися із камінь-каширцями та спонукали до створення ОСББ, зауважували, що, збільшивши квартплату, Камінь-Каширське комунальне господарство могло збільшити власні надходження і покращити надання послуг. Та спеціалісти переконували камінь-каширців, що сьогодні вигідним є створення ОСББ. Адже для них існують спеціальні програми співфінансування, що дозволяють зекономити гроші під час ремонтів. Проте люди так і не наважилися на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Ймовірно все тому, що перші ОСББ, які були створені у Камені-Каширському, нині не мають чим похвалитися. Приміром, член ОСББ будинку № 10 на вулиці Воля Микола П’єх каже, що позитивно вирішити якісь питання завдяки об’єднанню їм ще не вдалося. Хоча водночас зауважує, що для того, аби це стало реальністю, потрібна добра воля більшості співвласників, їх активність та вміння долати перешкоди.
Отже, житлово-комунальна реформа триває. Камінь-каширці ще можуть до 1 травня пороздумувати про те, що краще: створити ОСББ, взяти будинок на самообслуговування чи передати його на обслуговування управляючій компанії. У будь-якому випадку їм доведеться взяти на себе відповідальність за стан будинків та їх майбутнє. Та чи готові вони до цього?
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *