Незалежна громадсько-політична газета

2020-ий: надії і тривоги

Остання сесія 2019-го у Камінь-Каширській районній раді відбулася майже як завжди без особливої напруги, дискусій та суперечок. Підсумували пройдений етап, окреслили орієнтири на майбутній рік, зауважили можливість виникнення труднощів.

«Рік передбачається напруженим і нестабільним»
Такий висновок зробив після певного аналізу економічного та фінансового стану справ у районі голова райради Віктор Сус. Мовляв, розраховувати на суттєве покращення не варто навіть після завершення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади: держава як виділяла районові для підтримки кошти, так і муситиме виділяти.
«Я не думаю, що після децентралізації район (очевидно, маються на увазі ОТГ — авт.) стане самодостатнім. Наразі ми маємо лише 52 мільйони гривень власних надходжень. Решту дає держава. Із 62 тисяч населення у нас близько 7 тисяч працюючих, які сплачують податки. А в ході децентралізації скоріш за все відбуватиметься оптимізація робочих місць. Поряд з цим, не варто забувати, що на виплату пенсій для 17 тисяч пенсіонерів Камінь-Каширщини у місяць потрібно 39,5 млн. грн., 310 млн. грн. — на соціальні виплати, 40 млн. грн. — на харчування дітей у школах, 4 млн. грн. – для безробітних. У районі зайнятість майже 25 тисяч працездатного населення ніде не зафіксована», — зауважив Віктор Іванович. Його звітний виступ перед депутатським корпусом був максимально лаконічним – вся доповідь завчасно була опублікована на сайті районної ради і з нею мали змогу ознайомитися раніше. Тому, щоб не марнувати часу, голова не став озвучувати все, тож депутати підтримали звіт голови райради.

Дірку районного бюджету 2019-го закрили
Без зайвих обговорень в сесійній залі підтримали зміни до бюджету 2019-го (рішення пройшло попереднє вивчення на постійних комісіях райради). Із коментарів доповідачів було зрозуміло, що завершується фінансовий рік дещо напружено. Найбільшу дірку у бюджеті, що виникла через нестачу коштів на зарплату обслуговуючому персоналу загальноосвітніх закладів району, закрили. Вдалося це зробити завдяки додатковій дотації, виділеній із обласного бюджету, в розмірі понад 4,2 мільйона гривень. (Зауважимо, що частину нестачі коштів відділу освіти вдалося перекрити, відправляючи техпрацівників у відпустки за власний рахунок.) Але от сільські бюджети завчасно наповнити змогли не всі. Зокрема, недовиконання ще має місце у Добренькій, Качинській сільських радах. Є невелике недовиконання і в районному бюджеті. Втім передбачається, що до кінця року ситуацію вдасться виправити.
До речі, за даними податкової служби, у районі фіксується заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску. Наразі ця недоїмка склала майже 2,5 мільйона гривень.

16 мільйонів знову забракне
На останній у році районній сесії прийняли головний фінансовий документ на наступний рік. Розрахунки зробили з урахуванням очікуваних змін до законодавства щодо росту мінімальної заробітної плати та зростання середньої заробітної плати. Зокрема, мінімалку враховано в розмірі 4723 грн. При формуванні окремих видатків соціального характеру враховано прожитковий мінімум: з 1 січня – 2027 грн, з 1 липня – 2118 грн, з 1 грудня — 2189 грн.
Передбачається, що доходи районного бюджету разом із дотаціями і субвенціями становитимуть близько 380 мільйонів гривень. Ріст власних надходжень очікується на понад 12 відсотків до затвердженого показника 2019 року.
Разом з тим зазначено, що нестача коштів на заробітну плату обслуговуючого персоналу загальноосвітніх закладів району знову матиме місце. Цього разу вона становитиме понад 16 мільйонів.
Особливістю бюджету району 2020 року назвали і те, що медична субвенція передбачена лише на перший квартал. Це пов’язано із реформою вторинної ланки медицини.

Реформація медицини: є питання без відповідей
Після обговорення бюджетних питань депутати затвердили районні програми, які стосуються соціального захисту населення, зокрема, інвалідів, а також програму реабілітації військовослужбовців, котрі брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей.
Прийняли рішення про згоду на прийняття в районну комунальну власність приміщення та майна Хотешівської тублікарні. Прозвучало, яким чином використовуватимуть його надалі. «Приміщення та майно Хотешівської тублікарні знаходиться в обласній комунальній власності. Ми ініціювали питання про передачу його в районну комунальну власність, щоб хтось не придбав за безцінь. Не так давно у медзакладі був проведений капітальний ремонт фасаду і тепер приміщення знаходиться у порівняно непоганому стані. Тут зроблене опалення, введені в експлуатацію очисні споруди. Звичайно, тема закриття цієї лікарні є болючою передусім для її колективу. Але аналіз економічних та фінансових показників підтверджує, що такий крок є неминучим. У подальшому в приміщенні можна було б розмістити відділення стаціонарного догляду для постійного проживання людей похилого віку, а, можливо, навіть школу», — зауважив голова районної ради Віктор Сус.
Затвердили на сесії також фінансові плани комунальних некомерційних підприємств «Камінь-Каширська центральна лікарня», «Камінь-Каширський центр первинної медико-санітарної допомоги». Щодо останнього у депутатів були певні запитання. Зокрема, чому передбачається скорочення персоналу, закриття ФАПів, якщо прогнозується економія фонду зарплати. Проте, як і передбачалося, відповідь ґрунтувалася на реформуванні галузі.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *