Незалежна громадсько-політична газета

Чому депутат проти добудови школи в Соснівці?

DSC_0212Децентралізація — одна з умов, яку Європейський Союз поставив перед Україною. І лише за виконання цієї умови Україна, яка перебуває в стані економічної кризи та неоголошеної війни, отримає обіцяні кредити та шанс стати членом Євросоюзу. Тобто — відступати високопосадовцям нікуди, треба терміново передавати повноваження на місця. З одного боку — добре, бо чим більше грошей буде розподілятися на нижніх рівнях, тим більше шансів, що нові асфальтові дороги з’являться на теренах нашого району, а не десь у Луцьку. І не лише дороги, але й багато інших об’єктів комунальної сфери. З іншого боку, всі пам’ятають мудре китайське прокляття: “Щоб ти жив у часи змін!” Що ж, саме нам випало жити у ці часи. І для того, щоб зміни пройшли максимально безболісно, треба знати, що нас очікує й як можна вплинути на процес розподілу тих же благ, тобто фінансових надходжень до місцевих бюджетів. А ризиків таки багато. Бо ті ж народні обранці місцевих рад, які наділені правом розпоряджатися народними благами, як показує практика, не завжди об’єктивно, а інколи і на свою користь, підходять до їх розприділення.

 Приміром, звернення депутата районної ради Наталії Процик, яке вона озвучила на останній сесії райради, про те, що громада Пнівненської сільської ради проти добудови школи в селі Соснівка, збурило громадськість відразу кількох сіл. Як вже розповідала наша газета, депутат від імені усієї громади звернулась до своїх колег депутатів та райдержадміністрації з проханням виключити згаданий об’єкт з переліку інвестиційних проектів комунальної власності, які потребують фінансування за рахунок бюджетних коштів у 2016 році. Натомість, посилаючись на вигадане рішення громади, вона попросила включити до переліку цих об’єктів фельдшерсько-акушерський пункт села Фаринки, що також територіально належить до Пнівненської сільради.

Сьогодні трудовий колектив ЗОШ I-II ступенів села Соснівка, батьківський комітет, сільські депутати, жителі Соснівки та Винімка б’ють на сполох і звертаються у всі інстанції, у тому числі й до влади району. Селяни переконані: звернення, озвучене депутатом Наталією Процик на сесії, є неправдивим, потрапило на трибуну сесії райради без обговорення та вивчення думки всієї Пнівненської громади. Нещодавно дане питання навіть заслуховувалось на сесії Пнівненської сільської ради. Місцеві обранці прийняли рішення відкликати звернення Наталії Процик. Сільські депутати зійшлись на думці, що добудувати школу в селі Соснівка таки конче необхідно. Її директор Володимир Цимбалюк розповів, що добудова навчального закладу вже фактично розпочата, виготовлена проектно-кошторисна документація. За спонсорські кошти та гроші відділу освіти закладено фундамент нового корпусу, де будуть дві класні кімнати та їдальня. До хорошої справи долучилося багато жителів Винімка та Соснівки, які своєю технікою допомогли розчистити від старих дерев будівельний майданчик. Саме тому мешканці цих сіл так болісно зустріли звернення свого депутата райради Наталії Процик, яка балотувалась від партії “Укроп”. Поміж жителів звучали навіть заклики, що потрібно відкликати віддані за цього обранця голоси на минулих місцевих виборах.

Коли я особисто ступив на шкільне подвір’я в селі Соснівка, серце стиснулося: на вигляд охайна сільська альма-матер, а всередині тісно, в невеличких класних кімнатах ледве вміщається три-чотири парти з вчительським столом.

— В нашій школі навіть є спортзал, — говорить, показуючи мені його, директор Володимир Цимбалюк. — Заклад має давню історію, відкритий він ще в 1939-му. Багато випускників стали відомими особистостями, маємо навіть полковника та генерала. Серед теперішніх учнів чимало переможців районних шкільних олімпіад та конкурсів. Одна біда — школа потребує терміново добудови нового корпусу.

Володимир Петрович показує мені шкільну їдальню, кухню та бібліотеку, яка через дорогу від школи. Вони в жахливих санітарних умовах. Кухня тісна, диву даєшся, як люди тут умудряються працювати, аби діти були нагодованими. Читальня знаходиться фактично в старій сільській хатині початку минулого століття. Стіни будівлі сипляться, дах протікає…

— Ремонтуємо, латаємо, та так з року в рік, — розповідає про бібліотеку Володимир Цимбалюк. — Але це не вирішує проблеми. Її вже давно потрібно переселити в нову будівлю.

— А скільки у вашій школі учнів?

— 60! До нас ходять дітки відразу з трьох сіл Пнівненської сільради — з Соснівки, Винімка та Городка.

— Володимире Петровичу! І все ж таки, чому обраний вами депутат до районної ради Наталія Процик так радикально виступила проти добудови цієї школи?

— Вона відстоювала передовсім власні інтереси. Наталія Василівна працює завідуючою дошкільного навчального закладу села Пнівне. В цьому садочку всього лише одна група. Паралельно в його приміщенні знаходиться лікарська амбулаторія. Депутат думає, що якщо добудують фельдшерсько-акушерський пункт в сусідніх Фаринках, то амбулаторію вдасться перевести до цього села і це дозволить відкрити додаткову групу в садочку, яким вона керує.

А ось що з даного приводу сказав начальник відділу освіти Віктор Пась, який водночас є депутатом та головою профільної бюджетної комісії райради:

— Я “за” обома руками за школу в кожному населеному пункті району. Буде в селі школа — буде і село. В Соснівській ЗОШ їдальня нікудишня, внутрішніх санвузлів там немає, класні кімнати тісні. Переконаний, всі сільські діти повинні мати належні умови для освіти. Тому моя думка з даного приводу однозначна: добудова цієї школи потрібна. Тим паче, що частина будівельних робіт вже виконана, кошти затрачені, документація на будівництво готова. Натомість на будівництво ФАПу в Фаринках немає навіть відповідних паперів. Ми, звичайно, включили його в програму соціально-економічного розвитку на поточний рік, але яким чином його будувати — ніхто не знає. Адже на ФАП немає навіть проекту. А без нього ніхто, зрозуміло, з держбюджету грошей не виділить.

DSC_0202 сайт3 сайт4 сайт5

сайт6 сайт7

Олесь Федорович,

село Соснівка.

 

СИТУАЦІЇ
3 comments on “Чому депутат проти добудови школи в Соснівці?
  1. “Тому моя думка з даного приводу однозначна: добудова цієї школи потрібна. Тим паче, що частина будівельних робіт вже виконана, кошти затрачені, документація на будівництво готова. “: Ось підтвердження слів пана Пася про те, що він знав про документацію на будівництво і очевидно знав сто відсотквів про ЇЇ вартість. Але чомусь у цьому репортажі навіть згодом пан Пась не говорить про цифру 7.2млн.грн. навіть тут і не задумується але вторить автору цих рядків про:” моя думка з даного приводу однозначна: добудова цієї школи потрібна. ” перекладаючи очевидне з помилкою з якою потрібно ще розібратися іншим громадянам які мають на це право на пані Процик. Не стиковочка як тут можна ще сказати.

  2. Виявляється, що добудова школи коштує насправді 7.2 млн.грн. , а не 72 млн.грн. як було заплановано бюджетом і за такий бюджет за ледве чуть не проголсували депутати районної ради. Чи може Вже проголували? Таку інформацію озвучив нач. райвно пан Пась скориктувавши свої ж власні плани. Отже диму без вогню не буває. Одним із можливих варіантів це справді хтось таки намагався надурити депутатський корус району і здуру аж на більш як на 60 мільйонів гривнів. Тепер говорити керівником бюджетної комісії, що відбулася власне технічна помилка і проект насправді коштує 7.2 млн. а не 72млн. це вибачте щось не солідно такому панові тим більше який уперше стає на таку відповідальну посаду. Тим більше не солідно такому панові говорити, що це проста банальна помилка якогось бачите клерка, адже цифра 72млн. точно йшла від уст та підписів самого пана Пася який вважається до цього часу головою бюджетної комісії. Отже народ чекає від пана Пася додаткових роз”яснень та принаймі вибачень на наступній сесії районної ради перед депутатським корпусом тому, що роз”снення про те що це “технічна” помилка прозвучала з уст керівника бюджетного процесу вже згодом через кілька днів, а не одразу на сесії. Якщо це так то цей пан можливо буде ще дурити Нам голови через якихось там 60 мільйонів гривнів які між іншим мали Їм і викорисатися. Нічого собі “технічні” помилки. Цікаво, а скільки таких “технічних помилок” МИ мали раніше які ніхто не досліджував і ніхто і гадки не мав. Отже на сьогодні маємо принаймі один беззаперечний факт – партія “Укроп” в особі пані Наталії Процик тільки що врятували бюджетний процес району, а можливо і викрили таємну змову осіб (???) від розкрадання в особливо великих розмірів коштів районного бюджету. Принаймі на сьогодні ця пані, партія “Укроп” є патріотами які припинили неабияку оборотку з коштами в районному бюджеті та виконали свою почесну місію – нової партії яка печеться передусім за інтереси виборців.

  3. “В нашій школі навіть є спортзал,.. — Заклад має давню історію, відкритий він ще в 1939-му.”: ось у чому гіркота поразки української незалежності. Не в тому, що школа, спортзал відкритий ще в далекому 39 році який скоріше був переобладнаний з “куркульської” клуні, а в тому що за більш як майже 70 літню історію народу у цій місцевості нічого вартісного не виникло крім звичайно появи радгоспу, а потім його зникнення. Ще звичайно важливою є дорога яку проклали у так званий “радянський час”. Тільки скажіть що є вартісним за цей час останніх десяток років тих керівників району які перед своїм обранням на посаду говорять про себе, що я знаю в кожному куточку району що треба і як треба. Швидше всього шановні, що Нам усім треба не тільки знати але й щоб було вже вчора. Тому така висока дума про те, що чи треба чи не треба це просто якийсь нонсенс тупотугості.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *