Незалежна громадсько-політична газета

Рибалки хочуть повернути Гутинський став

DSC_0213---Бо вважають, що орендар Олександр Коваль користується цією водоймою з порушенням чинного законодавства. Натомість пан Коваль готовий піти на поступки рибалкам.

Нещодавно місцеві рибалки провели громадські збори, аби спробувати дійти згоди щодо долі Гутинського ставу, яким користується житель міста Олександр Коваль. На зібранні вони домовились, що став потрібно повернути в користування громади для активного відпочинку та рибальства, бо цей орендар користується водоймою та прибережною територією без належно оформлених документів.

Отже, з чого все почалося. Ще минулоріч цю тему порушив на одному із засідань розширеної колегії райдержадміністрації інженер охорони і захисту лісу ДП СЛАП “Камінь-Каширськагроліс” Сергій Віруцький. За його словами, орендар Олександр Коваль безкоштовно користується водоймою та прибережною смугою, порушуючи чинне законодавство, вважає себе одноосібним господарем водного плеса, не дозволяє тут відпочивати та рибалити. Претензій рибалки міста та села Гута-Камінська на адресу Олександра Коваля висловлювали багато. З-поміж них основні дві: фактично він заборонив на ставу любительське рибальство та перетворив берегову смугу на ферму для розведення овець. Рибою у водоймі взимку і не пахне, адже Олександр Коваль воду на цей період спускає.

Рибалки міста планують створити своє товариство, купити за свій кошт малька та зарибнити став. Таким чином хочуть відновити водойму, аби люди мали місце де порибалити. Також, як розповів Сергій Віруцький, рибалки згідні сплачувати благодійні внески на користь Клітицької сільської ради, до якої територіально належить водне дзеркало.

Ідею про те, що цей став потрібно повернути у власність держави, підтримує й Клітицький сільський голова Степан Склезь. Як він розповів, від цього виграють усі. Бо орендар, на його переконання, для громади не зробив нічого. А жителі повинні мати місце для відпочинку влітку.

До речі, стави довкола Гути-Камінської мають давню історію. Це село відоме читацькому загалу передусім як населений пункт, де жив один із перших авіаторів Царської Росії Никанор Буднічук, визначна постать в авіаконструюванні. Мало хто знає, що саме він створив у цьому селі потужне рибне господарство, розширивши площі ставів. Після приходу на ці землі радянської влади всі водойми націоналізували, а на їх базі створили потужний рибгосп. А за те, що сам Буднічук таким реформаціям не тільки не противився, а, навпаки, лише сприяв, то був призначений у тому рибгоспі першим директором.

Як годиться у таких ситуаціях, варто почути й іншу сторону конфлікту. Свої міркування з даного приводу попросився висловити через газету і Олександр Коваль. Ось що він повідомив:

— Зрозумійте нас, я вклав у цю водойму чималі гроші. Уже не перший рік намагаюся укласти договір оренди, але через бюрократичні перепони мені ніяк не дають це зробити. Оскільки відповідно до розробленого проекту площа ставу, який я використовую, та прибережної смуги становить більше 30 га, то затверджувати його потрібно не в області, а в Києві. І на це потрібні чималі гроші. Тим не менше, я готовий нести затрати. Адже вже оплатив фактично виготовлену проектну документацію, орендую водойму з 2011 року. Через ліс до ставка зроблена дорога, завезено 30 “Уралів” піску. Я розумію рибалок міста. Але своя громадська водойма для рибальства та відпочинку в жителів Гути-Камінської вже є під селом. Тепер потрібно наповнювати бюджет сільради. І податки від орендарів ставів — суттєве джерело. У попередні роки в Клітицьку сільську раду були сплачені мною значні суми. Я готовий співпрацювати з громадою й надалі, готовий піти назустріч всім рибалкам. Собак і овець обіцяю забрати. Риборозведення на ставах без конкретного господаря неможливе, адже лише через цю водойму можна спустити воду з сусідніх ставів, які теж в оренді. Якщо цей став перетворити на природню водойму, то як будуть спускати воду зі своїх ставів сусідні орендарі?

На запитання, чи планує Олександр Коваль тепер створити на водоймі умови для любительської риболовлі, він відповів, “так”! Тим більше пообіцяв не обмежувати доступ до водойми. Щоправда, наголосив, що любительська риболовля буде провадитися лише на умовах орендаря.

сайт2 сайт3

Олесь Федорович.

 

ПУБЛІКАЦІЇ
One comment on “Рибалки хочуть повернути Гутинський став
  1. Молодці давно потрібно було це зробити. Ато довели став до плачевного стану. Коваль нічого там толком і не зробив і врятлі щось буде робити. Тим більше на умовах орендаря буде дерти плату за риболовлю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *