Незалежна громадсько-політична газета

Люди долають дев’ять кіл пекла, аби добитися справедливості

7bP23xPYaujf5I6OdDuS.w575

17 червня у кафе «Затишок» поблизу села Седлище трапилася бійка, у якій зазнав тяжких травм житель села Старі Червища Роман Капець. Наступного дня потерпілий подав заяву у поліцію, однак результати розслідування довгий час були невідомі. Це неабияк занепокоїло його дружину Оксану. Отож у вересні вона звернулася до редакції газети «Полісся» з проханням «допомогти з’ясувати, чому справа затягується, а працівники відмовляються надати інформацію про свої дії, а також отримати інформацію про те, хто веде справу про побиття чоловіка, на якому етапі перебуває розслідування і чи будуть винні особи притягнуті до відповідальності». 

— Мого чоловіка побив житель села Нові Червища Святослав Ланевич (Роман із братом Максимом приїхав у «Затишок», аби захистити своїх двоюрідних неповнолітніх братів від старших хлопців, жителів цього ж села). Не сказавши жодного слова, Святослав напав на Романа і почав його бити руками та ногами. У той же час під’їхала машина з іншими хлопцями, серед яких були два Святославові друзі, які працюють у Любешівському відділку поліції, — Радислав Петрик та Андрій Цьопич. Замість того, щоб захистити Максима та Романа, вони мирно дивились на бійку, а один з них навіть допомагав бити Максима. Максим встиг прикритись, тому йому вдалося уникнути тяжких травм. Натомість Романові не пощастило, — коротко описала ситуацію схвильована Оксана.
Аби прояснити ситуацію, журналісти звернулися у Камінь-Каширський відділ поліції. Так, підполковник поліції Михайло Степанець, який на той час виконував обов’язки начальника відділу, повідомив, що 18 червня Камінь-Каширським відділом поліції ГУНП у Волинській області були внесені відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування за ч.1 ст. 125 ККУ «Умисне легке тілесне ушкодження». У ході розслідування було встановлено, що місце вчинення злочину знаходиться на території Любешівського району, тому 23 серпня Камінь-Каширським відділом Маневицької місцевої прокуратури справу скеровано для проведення досудового розслідування до Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП у Волинській області. Але сім’я потерпілого жодних письмових повідомлень про це не отримувала.
Наступне. Ч.1 ст.125 ККУ, практично, передбачає покарання за «прості» легкі тілесні ушкодження, до яких, згідно з правилами, відносяться ушкодження, які мали незначні скороминучі наслідки, тривалістю не більше шести днів. Наприклад, синець, садно тощо. У той же час, повідомила наша читачка, внаслідок завданих травм у Романа дуже спухло обличчя і боліла щелепа: «Ми звернулися у Камінь-Каширську ЦРЛ і його госпіталізували. Лікарі діагностували струс мозку, а за допомогою КТ виявили перелом лицевого черепа зі зміщенням. Згодом Романові зробили операцію у Волинській обласній клінічній лікарні». Аби не бути голослівною, Оксана продемонструвала виписки з лікарні, де чітко вказано: «Перелом правої виличної кістки. Закрита черепно-мозкова травма. Струс головного мозку», «КТ – ознаки перелому кісток лицьового черепа справа. Забій м’яких тканин правої періорбітальної ділянки». Закономірно, що в такому випадку занепокоєння неабияк «посилюється» підозрою, чи дійсно враховано усі факти. Тим більше, що справу передано у відділ, в якому, не секрет, працюють двоє друзів Святослава Ланевича – кривдника Романа Капця.
Пізніше з’ясувалося, що цю справу передавали двічі. Так, 18 вересня матеріали розслідування прийняв до свого провадження т.в.о. начальника слідчого відділення Любешівського відділення поліції Дмитро Окуневич, який 25 жовтня був переведений до іншого територіального підрозділу. Наразі слідчі дії проводить начальник СВ Сергій Матюк. У відповіді на запит редакції “Полісся”, датованій 5 листопада, він зазначив, що «в даний час в кримінальному провадженні проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на повне, всебічне та об’єктивне з’ясування всіх обставин заподіяння тілесних ушкоджень потерпілому Капцю Р.М. і встановлення всіх винних осіб». Також поліцейський додав, що «Оксана Капець у кримінальному провадженні не має будь-якого процесуального статусу, а тому, відповідно, не може отримати інформацію про його хід».
Попри свій «статус», Оксана увесь цей час не опускала рук і намагалася дошукатися правди. Зокрема, зверталася у прокуратуру та головне управління національної поліції у Волинській області. Так, у листі-відповіді від 21 жовтня з підписом т.в.о. заступника начальника ГУНП-начальника слідчого управління Віталія Кондратюка вказано: «За результатами проведеної перевірки, на підставі вивчених матеріалів та інших фактичних даних у кримінальному провадженні встановлено, що на даний час зібрані докази для повідомлення Ланевичу С.А. про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КК України». Тобто слідство ведеться за статтею «Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження», котра передбачає покарання за умисне ушкодження, яке спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину. Ці дії караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Тож є надія, що справа нарешті дійде до свого логічного завершення, адже, як зазначив вище згаданий Сергій Матюк, «за наслідками розслідування в найкоротший термін особі, яка спричинила тілесні ушкодження потерпілому Капцю Р.М. із врахуванням зібраних матеріалів буде надана відповідна правова оцінка та прийнято кінцеве процесуальне рішення».
Іванна ШЕМЕТЮК.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *