Незалежна громадсько-політична газета

Наталія Йовчик: Відчула у собі сили дарувати красу

unnamedУ нашій незмінній рубриці “Стиль життя” ми продовжуємо розповідати про цікавих людей нашого краю, їхні досягнення та чесноти. Прикметним є те, що маємо добру когорту місцевих знаменитостей, з яких впевнено можна брати приклад та сміливо віднести кожного з них до беззаперечних експертів своєї галузі. У наших матеріалах ми розповідаємо про цілком звичайних людей, які нерідко у реальному житті є визнаними лідерами. Читач має нагоду запозичити у наших героїв їхній досвід та збагнути, що ніколи не пізно розпочати омріяну справу, робити добро та бути корисним у суспільстві.

Цього разу гостею рубрики є наша землячка Наталія Йовчик. Жінка майже тридцять років працює в індустрії краси, відтак на теренах нашого району давно здобула слави, як першокласна перукарка, візажистка, колористка, а нині Наталія успішно проявила себе у сфері перманентного макіяжу, підкоривши міжнародний п’єдестал слави. Жінка має численні нагороди та кваліфікацію міжнародного тренера з перманентного макіяжу. Цей рік став для Наталії Йовчик найбільш знаковим у контексті визнання її як фахівця. Професіоналка увійшла у п’ятірку найкращих майстрів перманентного макіяжу в Україні. А також пані Наталія стала володаркою міжнародної премії в сфері краси та здоров’я. Крім того, їй вдалося завоювати прихильників за кордоном. Зокрема, наша землячка навчала професії іноземних учнів, проводивши майстер-класи в Німеччині та Італії.

unnamed (1)— Пані Наталю, почнемо з пояснення, що таке перманентний макіяж і для чого він потрібний, аби означити, власне, саме поняття для тих, хто ще не цікавився цією процедурою.

— Майстри татуювань свого часу взялися розширювати свої можливості, охопивши ще й красу обличчя, надаючи його рисам ефекту декоративної косметики. Так, перманентний макіяж допоможе підкреслити, змінити чи скоригувати подобу, усунути наявну асиметрію.

Татуаж (він же перманент) — процедура з довготривалим ефектом, заснована на методиці точкового введення спеціальними апаратами фарбувальних речовин (пігментів) в поверхневі шари шкіри. Процес безболісний і безкровний, не залишає шрамів і рубців навіть при повторному виконанні.

 

Подібні маніпуляції з зовнішністю можна зробити за допомогою декоративної косметики, але такий ефект буде недовготривалим. Натомість нанесення перманентного “мейку” гарантуватиме стійкість від 1-го до 3-х років. А це, як відомо, суттєво зекономить час та й навіть кошти, що їх довелося б витратити на помаду, олівець чи туш.

— Наталю, розкажи, як виникла ідея змінити спеціальність? За освітою ти художник-модельєр. Ти була визнаною у місті перукаркою. Мала численну армію клієнтів. Тож захотіла перевірити себе у чомусь новому, ще незвіданому?

— Мабуть, у житті кожної людини таке трапляється, що у момент досягнення відповідного рівня ти відчуваєш потребу щось змінити. Завжди ставлю перед собою нелегкі орієнтири. Розпочавши детальніше вивчати сферу, я внутрішньо відчула, що впораюся з новим для мене завданням. Закупити усе необхідне обладнання одразу було непосильним для мене, однак згодом це вдалося. І на сьогодні перукарство повністю відійшло на другорядний план, бо моя нинішня зайнятість не залишає часу на інші види діяльності.

— Скільки часу знадобилося, аби опанувати професію майстра татуажу та відповідно досягти твого рівня кваліфікації? Адже відомо, що ти маєш право навчати охочих працювати у цій сфері, як міжнародний тренер.

— Теоретичну базу, як правило, проходять за кілька днів. Та головне у цій роботі — самовдосконалення майстра. Чесно кажучи, описувати процес становлення фахового спеціаліста можна до безкінечності. Бо індустрія краси — надзвичайно динамічна сфера діяльності. Щотижня з’являються новинки пігментів і апаратів, розробляються нові техніки. І про все це слід мати уявлення. Затребуваний майстер — це майстер-універсал. Він повинен запропонувати клієнту і різноманітність технік, і високу якість, і при цьому вміти його переконати, заспокоїти, заслужити довіру. З цих часточок складається імідж майстра і тільки від вас залежить, яким він буде. Це настільки комплексна професія, що в ній неможливо домогтися успіху, тупцюючи на місці. Хочете стати першокласним майстром – готуйтеся до постійного навчання і роботи над собою.

Усі ці етапи я успішно пройшла, здобуваючи при цьому кваліфікацію міжнародного тренера компанії “PM Group”. Утім, набувши досвіду, почала брати участь у світових чемпіонатах, як конкурсантка. І першим знаковим досягненням для мене став результат — друге місце в категорії перманенту повік з присвоєнням кваліфікаційного рівня. Нині я маю можливість навчати людей цьому мистецтву, як кваліфікований спеціаліст школи “PM Group”. Виїжджаю для цього навіть за кордон. І відповідно серед охочих у мене вчитися є чимало іноземців, котрі їдуть до Каменя-Каширського з країн Європейського Союзу.

— Що тебе вирізняє з-поміж інших фахівців цієї професії? Чи є якісь переваги в роботі кращі, аніж в колег?

— Нанесення перманенту на делікатну зону повік можна назвати моєю родзинкою. Ця техніка найскладніша у сфері татуажу. Крім того, небагато майстрів охоче візьмуться за цю нелегку справу. З моменту, коли я почала практикувати з повіками, було зрозуміло, що це кропітка робота. Відтак усю увагу спрямовувала на відпрацювання саме цієї зони. У підсумку, в конкурсі на найкращі повіки здобула нагороду за авторські напрацювання. Водночас маю на озброєнні особисті техніки, якими оволоділа на практиці, щодо татуажу брів та губ.

Нині даю майстер-класи на виставках для професіоналів індустрії краси. Виступаю також з доповідями на конференціях у найбільших містах нашої держави. До прикладу, цього тижня у Харкові читатиму лекцію, на якій, крім того, демонструватиму свої роботи на широкий екран перед численною авдиторією поціновувачів мистецтва перманентного макіяжу.

Спілкувалася Леся Мінібаєва.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *