Незалежна громадсько-політична газета

Чому нашу долю обговорюють без нас?

Минулого тижня у Луцьку відбувся брифінг та круглий стіл за участю експертів, які розробляли пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Волинської області, членів міжвідомчої робочої групи, представників Мінрегіону, регіональних громадських організацій та утворених на Волині ОТГ. Однак керівників районної влади Камінь-Каширщини на цей захід чомусь ніхто не запросив.

Під час заходу були презентовані кілька моделей імовірного поділу Волині на райони/повіти. Серед них, зокрема, варіант поділу області на три адміністративно-територіальні одинці (коли Камінь-Каширський район входить до складу Ковельського) та два варіанти — на чотири: 1) Луцький, Володимир-Волинський, Ковельський та Камінь-Каширський у складі Ратнівського, Любешівського і Камінь-Каширського районів; 2) Луцький, Володимир-Волинський, Ковельський та Маневицький у складі Любешівського, Камінь-Каширського та Маневицького районів. Учасники обговорення мали можливість висловити свої зауваження та пропозиції щодо запропонованих моделей, чим багато хто скористався. Наприклад, маневиччани, як завжди, активно переконували у доцільності саме останнього варіанту. Інтереси ж камінь-каширців, як виявилося, на жаль, відстоювати не було кому. Бо ніхто із нашого району на цій зустрічі не побував.

 

cb-7187582513002823834760324865389590573219840ncb-7248131213002824368093606375942525017915392ncb-7184529013002824801426897521510586052509696n

Проігнорували, не знайшли аргументів чи підіграли сусідам? Чому насправді передусім керівництво Камінь-Каширського району не було під час презентації моделей імовірного поділу Волинської області в межах реформи адміністративно-територіального устрою? Відповіді на ці питання журналісти «Полісся» вирішили почути безпосередньо від представників районної влади. І виявилися вони зовсім простими.

Ми не знали про те, що має відбутися така зустріч і якраз у цей час в осівецькій школі проводили зустріч з приводу перспективи відкриття новобудови, на якій були присутні підрядники, а також заступник голови ОДА Валентин Цьось, — сказав голова районної ради Віктор Сус.

Віктор Іванович переконував, що був спантеличений, коли почитав повідомлення інтернет-видань про круглий стіл, а згодом відгуки краян у Facebook про те, що «район зливають». За його словами, він одразу ж зателефонував до голови обласної ради Ірини Вахович, яка, до слова, також взяла участь у обговоренні. Зясував, що організатори даної зустрічі, можливо, в деякій мірі навіть сумнівні, мовляв просто відпрацьовують проєктні гроші.

—  Вони не лише всім не повідомили, а й в державну установу не зайшли. А питання, що обговорювалися, є державно вагомими, — зауважив Віктор Сус.

До речі, у публікаціях ЗМІ ідеться про те, що такі зустрічі дійсно відбуваються завдяки отриманому  Центром політико-правових реформ гранту від британського посольства. Відповідно обговорення питання зміни адміністративно-територіального устрою районного рівня тривають у всіх областях України протягом року.

Поряд з цим, на думку голови районної ради, до визначення структури повітів та їх центрів потрібно підходити з науково обґрунтованої точки зору, враховувати ряд чинників.

— А заяви щодо створення Маневицького повіту вважаю популістськими. Бо і я можу наговорити чимало аргументів, які сподобаються громадськості. Але ж потрібно реально зважувати, аналізувати, — підкреслив Віктор Іванович.

Поміж тим, поки ми сподіваємося, що хтось роздивиться популізм у бажанні маневиччан очолити майбутній район, вони вже підготували звернення до Волинської обласної ради і Волинської обласної державної адміністрації щодо присвоєння статусу міста селищу Маневичі.

До речі, пригадується, що мова про створення Маневицього повіту уже мала місце. Ще у 2015 році учасник експертних груп з розробки децентралізаційної реформи, керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко заявляв про доцільність створення четвертого повіту з центром у Маневичах. Така позиція тоді викликала значний резонанс і обурення серед камінь-каширців. Вони зібралися на віче та висловили свою незгоду з цим, одноголосно проголосували за проєкт резолюції жителів району щодо утворення повіту із центром у Камені-Каширському. До обговорення долучився також голова районної державної адміністрації Валерій Дунайчук, який запевнив громаду, що спільно з головою районної ради Віктором Сусом буде лобіювати цю пропозицію у вищих ешелонах влади.

Сьогодні Віктор Сус переконаний, що із усіх північних райцентрів саме Камінь-Каширський гідний бути центром майбутнього четвертого повіту, бо за ним і географічні, й історичні переваги. Поряд з цим розуміє сусідів ратнівчан, які категорично не хочуть об’єднуватися із нашим районом, бо, мовляв, Ковель є прогресивнішим містом. Віктор Іванович має пересторогу, що, дивлячись на таку неодностайність, Мінрегіон може прийняти рішення про створення лише трьох повітів, або, ймовірно, навіть двох.

Проте не забуваймо, що сьогодні варто належно і швидко завершити базовий рівень децентралізаційної реформи – створити спроможні та фінансово стабільні громади, а в нас і з цим не все так, як могло чи мало б бути.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *