Не по-осінньому “гаряче” минулими вихідними відсвяткували 823-ліття рідного міста камінь-каширці. Упродовж двох днів, що тривали урочисті заходи, містяни величали його піснями, танцями, віршами, освідчувалися у коханні, колесили вулицями населеного пункту на велосипедах, а також улаштували багато різноманітних приємних і не зовсім сюрпризів. Яких саме – повідаємо далі.
Уже стало гарною традицією відзначати день міста Каменя-Каширського в середині вересня, коли золотава осінь лиш входить у свої права та поки ще відчувається в повітрі теплий подих літа. Цього разу погода теж була щедрою на погожі днини. Місто, залите сонцем, зустрічало поважний ювілей з радісним настроєм. Як не як 823-річчя першої літописної згадки – дата особлива.
Напередодні офіційної частини святкувань, в суботу, камінь-каширськими вулицями на велосипедах мандрували любителі активного способу життя, у такий спосіб вітаючи місто з черговими роковинами народження. Загалом понад двадцять учасників велозаїзду подолали маршрут протяжністю 8,8 кілометра, насолодилися краєвидами міста, а насамкінець посмакували запашним чаєм і солодощами. По тому з ініціативи МЦФЗН “Спорт для всіх” у інших локаціях організували не менш цікаві турніри та ігри. А головною спортивною родзинкою став обласний чемпіонат з важкої атлетики, котрий цьогоріч випала честь приймати древньому Каменю.
Насиченою на події виявилася й неділя. У міському парку влаштували тематичну виставку робіт вихованців Вищого професійно-технічного училища. Ще відвідувачі свята змогли оглянути картини, написані обдарованою молоддю краю, придбати цікаві речі, представлені місцевими народними умільцями, сфотографуватися на згадку, почастуватися ароматними шашликами, картопелькою чи іншою смакотою, яку готували тут же вмілі кухарі, послухати народних пісень, кумедних жартів.
Прошкуючи до головної локації дійства, кожен зауважив кумедних жовтобоких гарбузиків, які споглядали на перехожих зі сходів знайомої багатьом будівлі (мова йде про адмінприміщення, де розмістилися нині РАЦС, районна бібліотека для дітей та решта установ). Хтось зумисне зупинявся, аби зробити світлину, хтось просто усміхався від побаченого. Як виявилося, це справа рук працівниць районної бібліотеки для дітей. З нагоди дня міста вони організували тут виставку “На гостину до осені”. А щоби та відповідала темі, прикрасили сходи домотканими, вишиваними рушниками, квітами, декорованою домашньою городиною, та, звісно, встановили книжкові стенди і облаштували фотозону.
У ході святкувань патріотично налаштована громадськість, представники влади, установ і організацій пройшли ходою центром міста і поклали квіти до монументів борцям за волю України.
Під завісу дійства відбувся виступ волинського гурту “Награш bend” і показ стрічки “Велич духу”.
На цьому, здавалося б, і все. Однак ми не могли оминути і не згадати кілька, на наш погляд, не зовсім приємних моментів. Перше – безкультур’я окремих жителів, які до свята підсунули місту велику свиню, а точніше гори смердючих сміттєвих мішків, що зумисне позалишали “хазяї” на вихідні під стовпами, на тротуарних доріжках, просто на дорогах і навіть…. під зупинками громадського транспорту. Один із таких “сюрпризів” вітав гостей прямо на в’їзді до Каменя-Каширського, викликаючи в останніх хвилю осуду і сміх. Кажуть, не допрацювали комунальники. Але в даному разі швидше винне не управління, а самі люди, бо вивіз сміття здійснювався перед вихідними. Однак у парку працівники комунгоспу могли б постаратися краще. Замість квітів на центральній алеї уздовж доріжки у нас чомусь нині подекуди росте кропива і бур’яни. Невже важко скосити? Що думають приїжджі білоруси, котрі тут торгують щотижня, про камінь-каширців і їх місто? Подібного безладу у них, себто в Білорусі, точно немає, бо бацько-Лукашенко швидко навчить, як косу мантачити.
Олександр ПРИЙМАК.