Незалежна громадсько-політична газета

Люди знатимуть як голосував кожен депутат

Ще вранці минулого понеділка Василь Бондар був категоричним щодо негайного підписання розпорядження про скликання сесії і оприлюднення його та порядку денного у визначеному порядку. Але вже ближче до кінця цього дня розпорядження таки з’явилося на сайті міськради, у якому зазначено, що позачергова сесія скликається на 12 червня ц.р. Відтак депутати готуються тепер до вирішального “бою” за ОТГ і право  Каменя-Каширського отримати статус центру можливого майбутнього повіту.

????????????????????????????????????

Наступного дня, у вівторок, 4 червня, вранці міський голова Василь Бондар всупереч волі 17 депутатів, які ініціювали скликання на цей день позачергової сесії, з окремими депутатами відправився у поїздку в Іваничі для “вивчення досвіду” місцевої ОТГ. Переймати позитив успішних громад потрібно і корисно. Але в даному разі, погодьтеся, вибір не зовсім вдалий. На Волині діють ряд набагато успішніших громад, серед яких, наприклад, Голобська чи Любешівська. Іваничівська ж ОТГ “приваблива” для наших посадовців хіба що тим, що там має місце нестача освітньої субвенції. Цим фактом можна буде козиряти, мовляв, ось бачте, що нас чекатиме, якщо об’єднаємося в ОТГ. Панове, хочеться вас розчарувати. Потенційна Камінь-Каширська ОТГ у даному сегменті буде однією з найкращих в області. Чому? Ми маємо велику перевагу — найбільшу кількість дітей шкільного віку. Тож освітньої субвенції буде більше, ніж достатньо.
Наступне. За досвідом можна було поїхати у такі селища, як Заболоття, Берестечко, Колки тощо. У свій час вони були районними центрами. Погляньте тепер, у що вони перетворилися, втративши цей статус. Подібна доля чекатиме і Камінь-Каширський, якщо його теперішня влада і далі безвідповідально чинитиме все, аби не було створено ОТГ з центром у Камені-Каширському, а в подальшому місто втратить право на центр повіту. Сьогоднішні поводирі приведуть нас до того, що місто перетвориться у велике село і писатимуть його з малої букви!
Буквально позавчора вранці з неофіційних інформаційних джерел отримав інформацію про велику триденну нараду в Києві фіхівців, причетних до децентралізації. Так ось, вектор зазначенної реформи є незмінним. Більше того, влада не має наміру затягувати цей процес і вже після закінчення терміну добровільного об’єднання усіх, хто не об’єднався на добровільних началах, об’єднає у примусовому порядку. І найголовніше. Передбачається, що у повітових цетрах обов’язково мають бути усі інституції державної влади, в тому числі такі як прокуратура, відділ поліції, окружний суд, управління Пенсійного фонду, податкова інспекція, тощо, а також госпітальний округ. Без цього немислимий нормальний розвиток держави.
Вирішальне слово за вами, депутати міськради. Газета “Полісся” відведе достатньо площі, аби висвітлити, як голосував кожен із вас за найважливіші питання з життя громади, а також оприлюднити імена тих, хто взагалі надумає не прийти на сесію.
Петро ТРОФИМЧУК.

Please enter banners and links.

НОВИНИ, Самоврядування
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *