Незалежна громадсько-політична газета

Тобі, Мамо, наша любов і вдячність!

DSC_0144У кожного з нас є найдорожчий понад усе скарб – Мама, рідна, ріднесенька ненька, яка нас привела у цей світ, годувала своїми грудьми, ростила і пестила, недосипала ночей, тривожилася за наше здоров’я: чи у нас не болить голівка, животик, чи ми не голодні. Матері піклуються не тільки малесенькими дітьми, а й журяться дорослими.                                                                                      

Кожен із нас вважає, що його мати найдобріша, найгарніша у світі. І немає в цьому  нічого дивного. Бо не може бути некрасивою людина, очі якої повні любові і доброти.    

DSC_0236

Минулої неділі у приміщенні районного будинку культури  відбулося районне родинне дійство «Мамина колискова», присвячене Дню Матері. У святі взяли участь родинні та сімейні ансамблі нашої  Камінь-Каширщини.

Розпочинали свято учасниці народного аматорського фольклорного колективу «Криниця» будинку культури села Видерта (керівник – Любов Зубач). Обряд хрестин «Щоб сини родилися на втіху, а жита росли під стріху» щирими оплесками зустріли  глядачі та учасники дійства. Підхопили та продовжили  тему материнства наші тепер уже гості – народний  аматорський фольклорний колектив «Приданки» Гуто-Боровенської об’єднаної громади (керівник – Ганна Самко). Вони на розсуд глядацької зали запропонували обряд «Виряджала мати сина у солдати».

Затамувавши подих, глядачі дуже уважно  слухали автентичний спів Марії Карпік із села Підріччя, яка виконувала колискових пісень.

Один за одним змінювались сімейні та родинні колективи. Співали в народному, естрадному  стилі, виконували akapella. Богдана Семенюк із Залісся прочитала монолог «Сповідь жінки».

Сімейний дует мами Галини Салюк та сина Іванка розчулив глядачів під час виконання пісні-діалогу «Розкажи мені, мамо»:

– Розкажи мені, мамо, про себе,

Розкажи, як ти з нами жила.                                                       

– Сину, трохи я горя зазнала,                                                                

Та любов свою вам віддала.                                                          

– Розкажи мені, мамо,                                                                            

Де взяти ту любов, що у тебе була?                                             

– Сину, треба діток зростати,                                                              

А любов, вона прийде сама!

А у мами Галини читири сини і кожного року цей  сімейний ансамбль брав участь у «Маминій колисковій». Про бабусину вишиванку співала  наймолодша учасниця святкового дійства Наталія Трикош, а акомпонувала їй бабуся Галина Герасимець.

Народний аматорський фольклорний колектив «Нуйнівські співухи» (керівники – Ірина Олексюк та Надія Хімчик), зразковий фольклорний колектив «Берегиня» (керівник – Оксана Теребейчик) із села Нуйно та збирачка і виконавиця народних пісень  Ганна Павляшик взяли участь в обласному мистецькому  святі «І ткали долю матері», «Мамина вишиванка».

Алла ГЛУЩУК, директор районного будинку культури.

Фото Андрія ЛІТВІНЧУКА. 

 

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *