Незалежна громадсько-політична газета

Понад шість тисяч домогосподарств району вже у березні отримають субсидію на руки

24362647

Це другий етап надання житлових субсидій для населення у грошовій формі. Про те, яким чином стартувала у районі монетизація з 1 січня 2019 року, ми уже повідомляли. Наразі питання — у чому полягатиме монетизація для краян на другому етапі.
Як пояснює керівник управління соціального захисту населення РДА Максим Демидюк, гoлoвне нoвoвведення – у реаліях нoвих пpaвил мoжнa буде зapoбляти кошти і витpaчaти їх нa свій poзсуд.
Тобто людям виплатять на руки гроші, які державні органи переадресовували раніше одразу на рахунки надавачів послуг. І, якщо громадяни ощадливо використовували газ, воду чи електроенергію, то зможуть частину з тих коштів, що залишаться, використати на інші потреби.

— Отримають субсидії готівкою з першого березня всі, кому призначено її з 2018 року, — розповідає Максим Максимович. – Це будуть кошти для сплати комунальних послуг за лютий. Відповідно, у квітні отримають виплати для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневі. Загалом їх отримає 6214 домогосподарств району. Ті, звернувся за призначенням субсидії вже у 2019 році, отримуватимуть її на персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.
Яким чином будуть виплачуватися субсидії для людей з 1 березня? В управлінні розповідають, що пенсіонери отримають допомогу від держави разом із пенсією. Той, хто отримує її через банк, зможе зняти субсидійні гроші з пенсійної картки. Іншим субсидію разом із пенсією доставить листоноша Укрпошти.
Громадяни, які ще не на пенсії, зможуть отримати субсидію з 12 березня (а потім квітня, травня) у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду.
— Кожному одержувачу субсидії в Ощадбанку повинні відкрити персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні, — пояснює Максим Максимович. – Люди, які не заощаджували, повинні будуть заплатити ці кошти за спожиті газ, електроенергію. Якщо вони цього не робитимуть, надавачі послуг, відповідно до укладеного договору, змушені будуть притягувати людей до відповідальності за це.
Більше того, передбачено, що якщо станом на травень 2019 року у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги більш ніж на 340 гривень, субсидію на новий період 2019–2020 роки не призначатимуть.
До речі, у травні відбуватиметься процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому всім отримувачам субсидій потрібно буде обов’язково подати заяву і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Цього не доведеться робити лише тим, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році. Для них відбудеться автоматичне перепризначення допомоги.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *