Під час нещодавнього візиту до народного депутата Ірини Констанкевич звернувся заступник голови громадської організації Камінь-Каширського району “Побратим”, учасник бойових дій Валентин Мельник з проханням посприяти у виділенні землі під пам’ятний знак учасникам АТО. Чоловік нарікає, що вже кілька разів зверталися до міської влади, однак місця для встановлення так і не знайшлося.
Ірина Констанкевич, відразу ж спрямувала відповідний депутатський запит на адресу місцевих владців та пообіцяла тримати це питання на особистому контролі, йдеться на сайті народного депутата, — imk.net.ua.
Піднята проблема народним обранцем набула розголосу. Тож після розповсюдження цієї інформації у соціальних мережах до редакції, як до найближчого ЗМІ, звернулися депутати Камінь-Каширської міської ради. Вони твердять, що це не зовсім так. Голова профільної земельної комісії міськради Петро Герасимик пояснив, що на монумент ще немає навіть проекту. А без хоч якогось документу на цей об’єкт визначитись із розмірами ділянки дуже складно.
— Пам’ятний знак для загиблих воїнів — це святе. У мене в самого племінник загинув на Донбасі. Повірте, відмовити ветеранам, нашим захисникам, жодному з депутатів совість не дозволить. Але треба хоч схематично бачити, як цей пам’ятний знак виглядатиме, скільки місця під нього потрібно, — акцентував Петро Михайлович.
При цьому депутат підкреслив, що місто є лідером в області за кількістю виділеної землі для ветеранів АТО. Для прикладу, лише на мікрорайоні “На льонозавод” безпосередньо у власність військові вже отримали понад 70 ділянок під будівництво житла. Це майже половина від всіх наявних площ на цьому масиві. А загалом учасникам бойових дій та їхнім родинам у межах міста виділено більше 240 земельних ділянок.
Не згідний з твердженням, що землі під пам’ятний знак в місті не знайшлося, і міський голова Василь Бондар. Він повідав, що в Камені-Каширському вже давно в планах пантеон не лише полеглим Героям АТО, а й Небесній Сотні. Ще у 2017 році на цю справу міськрада передбачила навіть 250 тис. гривень. Але а ні від громадськості, а ні від воїнів АТО ініціативи не було.
— Тому ці кошти, щоб вони не пропали з початком нового бюджетного року, ми перенаправили на інші цілі. До мене дійсно кілька місяців тому звертався Валентин Мельник з приводу означеного питання. Він просив місце біля центру зайнятості. Але я відразу пояснив, що ця територія відведена на перспективу для громади. Поруч – школа. Батьки, що підвозять своїх дітей на навчання, хочуть влаштувати там дорогу і стоянку, аби не створювати незручності як пішоходам, так і водіям. Бо там дуже напружена ситуація з автотранспортом. Тому ми з паном Валентином розглянули інші варіанти, проїхались містом, щоб подивитися, де ще є зручне для цього місце. Як варіант я запропонував ділянку біля будинку дитячої та юнацької творчості. Або ще такий пам’ятний куточок можна гарно облаштувати біля приміщення прокуратури. Це і в центрі, а не десь на задвірках. Але зрозумійте, міський голова самостійно питання виділення землі вирішувати не може. Це прерогатива сесії, на яку треба хоч звернутися із відповідною заявою, — розповів міський голова.
Олесь Федорович.