Незалежна громадсько-політична газета

Селян хочуть позбавити земель пайового фонду та пасовиськ?

Здавалося б, що після всіх трагічних подій в країні здоровий глузд у чиновників нарешті має перемогти. Але ж ні! Жадібність, бажання наживи бере своє. А тому багато з них й далі продовжують працювати за темними схемами своїх попередників.

t_1_2016-09-23zemlaj_aykcion

Особливо багато нарікань в цьому плані на роботу очільників головного управління Держгеокадастру у Волинській області. Наприкінці минулого року громадські активісти навіть закидали курячими яйцями та домоглися звільнення із займаної посади начальника цієї структури Олеся Іващенка. А ось днями на адресу Клітицької сільради від цієї земельної держструктури знову надійшов лист “щастя”, підписаний знову ж таки ним, але вже як виконуючим обов’язки начальника Волинського держгеокадастру Олесем Іващенком. У ньому йдеться про те, що від фермерського господарства “Едельвейс” є клопотання щодо включення на аукціонні торги на право оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва близько сотні гектарів земель за межами населених пунктів на території згаданої сільради.
“Таким чином у наших селян фактично без їх відома хочуть забрати їхні пасовиська, — розповідає Клітицький сільський голова Степан Склезь. — Раніше ці площі були у пайовому фонді нашої сільради”.
Яким чином їх перевели в розряд земель запасу і для ведення товарного сільськогосподарського виробництва — голові не зрозуміло. Подібні листи отримали, як вдалося з’ясувати, й інші сільські ради району. Тому жителів цікавить: яким чином земельні площі, що раніше значилися як пайові, переведено чиновниками в розряд державних земель запасу? Це питання вони найперше адресують, як запит від громад, начальнику міжрайонного управління Держгеокадастру у Камінь-Каширському і Любешівському районах.
До речі, якщо вірити інформації з Інтернету, то ФГ “Едельвейс” зареєстроване аж в Миколаївській області у селі Червоний Промінь і займається воно вирощуванням зернових, олійних та бобових культур. Чому це господарство так зацікавилося тепер малородючими поліськими ґрунтами — поки що можна лише здогадуватися. Тож журналісти триматимуть на контролі дане питання.
Олесь Федорович.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *