Незалежна громадсько-політична газета

За яким принципом перевізник поділив пасажирів?

Із Підцир’я до Каменя-Каширського він править 7 гривень, а для мешканців Раків Лісу, до якого з центру міста навіть більша відстань, вартість проїзду на дві гривні менша, тобто 5.

5555a56356574_thumb_686-454

Серед багатьох звернень до газети нерідко трапляються скарги на власників маршрутів або на найманих ними водіїв. Нещодавно ми знову отримали подібне повідомлення. У ньому люди висловлюють обурення, що окремі перевізники “деруть” з пасажирів за проїзд стільки, скільки самі вважають за потрібне. У даному випадку мова піде про міську маршрутку, яка курсує за маршрутом Підцир’я-Камінь-Каширський-Раків Ліс”.

“До мене як до міського депутата теж звернулися жителі цього села, — розповідає про проблему голова профільної постійної комісії міськради з питань землекористування, будівництва та архітектури Петро Герасимик. — Люди просять з’ясувати: чому з нашого села до Каменя-Каширського перевізник вимагає 7 гривень, а для мешканців Раків Лісу, до якого з центра міста навіть більша відстань, вартість проїзду чомусь на дві гривні менша, тобто 5?
Міськрада із свого бюджету на підтримку власника цього маршруту минулоріч виділила 50 тисяч гривень, щоб покрити йому витрати на перевезення громадян пільгових категорій. Але підприємець і далі править своє. Тож хочу запитати: невже райдержадміністрація сьогодні вже не контролює питань автоперевезень, чи ж бо не має важелів навести нарешті лад у цьому питанні, щоб все було по-людськи”.
Як годиться в такій ситуації, ми вирішили спершу почути позицію самого власника маршруту. Ним є міський підприємець Володимир Ніщик. Ось що він повідав з даного приводу:
— Ціна на проїзд у 7 гривень є обґрунтованою. Чому за перевіз пасажирів з Підцир’я до Каменя-Каширського я беру стільки, а з Раків Лісу – менше, то моє діло, як власника маршруту. Раківліська сільська рада дотрималася слова. І у 2017 році, і торік мені були відшкодовані затрати за перевезення громадян пільгових категорій. Проте цього я не можу сказати про нашу міську раду, голова якої Василь Бондар виконує свої обіцянки лише на словах. І ще одне. Вранці з Підцир’я окрім мене пасажирів у місто підвозить автобус міжнародного сполучення, що курсує з Ковеля через Камінь-Каширський на Брест. Хто йому дозволив за щільним графіком робити по кілька зупинок в одному населеному пункті — не скажу. Проте я з цього села вранішньої пори змушений їхати практично порожній. Тому зрозумійте й мене, — зазначив співрозмовник.
Варто наголосити, що тепер районна державна адміністрація не має жодного впливу на процес перевезення пасажирів, тим паче на формування тарифів. Ще понад три роки тому держава дозволила власникам маршрутного транспорту самостійно складати тарифну сітку. Це визначено постановою Кабінету Міністрів від 25 березня 2015 року. І багато з них цим користуються подекуди надміру. Адже при обрахуванні тарифу вартість проїзду повинна бути справедлива для всіх, розрахована однаково по кілометражу маршруту. Наразі ж бачимо, що у перевізника Володимира Ніщика окремі пасажири мають преференції, що є несправедливо.
Олесь Федорович.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *