Незалежна громадсько-політична газета

Гуртом зібрали 10 тисяч кришечок

кришички

У селі Тоболи юні волонтери, які навчаються в місцевій школі, спільно з місцевими лісівниками відгукнулися на підтримку всеукраїнської акції зі збору пластикових кришечок від напоїв. Діти назбирали їх уже майже десять тисяч, щоб наші воїни, які внаслідок війни на Донбасі залишилися без руки чи ноги, могли повернутися до повноцінного життя завдяки протезам.

Ініціювали цю акцію у селі лісничий Тоболівського лісництва Микола Грисюк та майстер з охорони лісу Валерій Чепенюк. Про таку ініціативу, що проводиться по всій Україні, вони почули у одному із випусків телевізійних новин й охоче вирішили долучитися разом з учнями місцевої школи.

— Знаю, що сотні наших героїв, віддавши здоров’я на війні, наразі потребують протезування, — розповідає Валерій Олексійович. — Це наші хлопці, і ми їх без підтримки не маємо права лишити. Хочу сказати, що особливо активно до цієї справи долучилися діти нашої школи. Вони допомагали збирати кришечки у довколишніх лісах, у місцях відпочинку молоді. За це їм велике спасибі, бо без них це складно було б самому робити. Бувало, колеги із лісництва приносили їх. І так гуртом трохи назбирали. Коли перелічили, то очам своїм не повірили.

Наразі в Тоболах вже зібрали майже десять тисяч кришечок. Цю сировину планують пустити на допомогу постраждалим учасникам АТО та їхню реабілітацію. Адже самі кришечки, як стверджують, не використовуються безпосередньо на виготовлення протезів. Їх роблять зі спеціального надміцного пластику. Це спосіб, скоріше, збору пожертвувань. Тобто, кришечки волонтери здають на переробку, однак за вищою ціною, ніж звичайні відходи, бо гранули, з яких їх зробили, дуже дорогі, а отримані кошти направляють на закупівлю протезів для поранених українських військових. Простішими словами: “З миру по копійці — і бійцю протез”.

До речі, подібні ініціативи впроваджуються у багатьох країнах світу. Розповідають, що у Туреччині таким чином збирають кошти на інвалідні візки, в країнах ЄС — на підтримку малозабезпечених громадян. Крім благодійної акція має ще й хорошу екологічну мету: у навколишньому середовищі зменшується кількість пластику, а отже і негативний вплив на нього. Адже цей матеріал у природі практично не перегниває і дуже засмічує довкілля.

Олесь Федорович, с. Тоболи.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *