Незалежна громадсько-політична газета

Ігор Соловей: “У новий рік увійшли без кору”

1515598080-4360У кого свята на порозі, а у кого лікарі. Адже зима — завжди період найбільшої захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. На Камінь-Каширщині фіксують середні показники захворюваності на Волині.

Втім медики кажуть, що наразі підвищення критичного рівня захворюваності не спостерігається. Якщо у нас цими недугами захворіло від початку сезону підвищеної захворюваності 3 тисячі осіб, це ще не є перевищенням епідеміологічного порогу. І така кількість є характерною для цього сезону. А людям, щоб уникнути недуг, потрібно дотримуватися елементарних правил гігієни та стежити за тепловим режимом.
Натомість, якщо взяти до уваги те, що протягом року у Камінь-Каширському районі зафіксовано близько сотні випадків кору, можемо говорити що це дуже багато.
У новий рік ми переходимо без кору. Але на початку зими, у грудні, знову були поодинокі випадки. Це попри те, що пік захворюваності на цю недугу припав на весняні місяці, а протягом літа його поширення майже припинилося, і деякий час навіть була перерва.
— Кір інфекційне захворювання, яке відноситься до керованих інфекцій і керується заходами імунопрофілактики. Насправді кору уже не повинно було б бути, але все ж трапляється. Епідрозслідування показують, що інфекцію «привозять» з інших регіонів, — розповідає головний лікар Камінь-Каширського ЦПСМД Ігор Соловей. — Причиною розповсюдження хвороби є те, що свого часу частина населення ігнорувала потребу робити відповідні щеплення. Тому, хоч хворобу вважають дитячою, серед жителів району нею інфікувалася велика частина саме дорослого населення.
Наразі на Камінь-Каширщині щеплюють дітей від кору відповідно до графіка. Вакцина є. І для них вона вводиться безкоштовно, а також для дорослих із групи ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші дорослі за показами теж можуть безкоштовно пройти щеплення у медзакладі. Окрім того дорослі мають змогу безкоштовно вакцинуватися від дифтерії, правця. До речі, згідно з Календарем щеплень, дорослим повинні робити планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років.
За бажанням у аптеках можна придбати вакцину і зробити щеплення від грипу.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *