Незалежна громадсько-політична газета

Газові борги, висмоктані з пальця

42_ls.1522494718Рішення влади про підвищення з 1 листопада ц.р. на 23 відсотки ціни на газ “ощасливило” кожну сім’ю, яка користується блакитним паливом. Свій “мішок щастя” вирішило звалити на плечі кожному споживачеві газу і ТОВ “ВолиньГАЗ ЗБУТ”.

У рахунках за жовтень міститься повідомлення компанії про те, що “об’єм природного газу за показаннями Вашого лічильника приведений до стандартних умов”. Далі йде роз’яснення суті цих стандартних умов. Зокрема, на сайті ТОВ “ВолиньГАЗ ЗБУТ” більш детально це розтлумачено. Газовики зазначають, що температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на обсяг газу, який пройшов через звичайний побутовий лічильник, що встановлений на вулиці. Це пов’язано з фізичними властивостями газу: за нижчої температури – стискатись, а за вищої – розширюватись. Тому для коректних розрахунків його споживання приводять до стандартних умов. Нормативними документами для приведення об’єму газу до стандартних умов використовують помісячні коефіцієнти коригування показань лічильника, розроблені й затверджені Міністерством палива та енергетики.
Наприкінці цього повідомлення зазначено різницю в об’ємах спожитого в стандартних і робочих умовах за період з 1 грудня 2015 року по 30 вересня 2018 року. Наприклад, в автора цих рядків вона, ця різниця, становить 187,23 кубічних метра. І за цей газ, вважають газовики, потрібно заплатити.
Таке повідомлення зробили своїм абонентам чи не усі газопостачальні компанії України, чим викликали глибоке обурення людей. Відголос цього невдоволення докотився і до чиновницьких кабінетів у столиці. Тож першими на це відгукнулися центральні електронні ЗМІ, зокрема телеканал 1+1. Так, було повідомлено, що НКРЕ (Національна комісія регулювання енергетики) своєю постановою заборонила газопостачальним компаніям областей приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ. Більше того, пригрозила тим, хто не прислухається до її рішення, накладати штрафні санкції. Разом з тим було повідомлено, що у ціні газу уже врахована складова його споживання у стандартних умовах. Відтак людям порадили утриматися від плати за “мішок щастя”, а газопостачальним компаніям “у разі приведення у жовтні 2018 року об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов здійснити за жовтень 2018 року перерахунок об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єктах побутових споживачів відповідно до фактичних показань лічильників природного газу”.
Що ж, з нетерпінням чекаємо рахунків за листопад. Чи буде такий перерахунок?
Петро ТРОФИМЧУК.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *