Незалежна громадсько-політична газета

Не закриваймо очі на проблеми незрячих

2
Фізично здоровим людям важко зрозуміти, з якими життєвими, побутовими труднощами змушені щодня миритися ті, хто мають вади зору. Кожна дія, рух, звична для інших справа дається їм непросто, потребує докладання чималих зусиль. Часто, аби заварити собі чаю, зготувати їжу, чи, скажімо, пройтися вулицею у справах, вони змушені просити допомоги сторонніх або використовувати спеціальні пристосування. Та це лиш маленька частинка величезної кількості бід незрячих. Найбільше лихо – коли суспільство черствіє душею та не бачить цих проблем, а чиновники байдуже ставляться до їх вирішення.

Сьогодні на Камінь-Каширщині незрячим живеться несолодко. Багато із них самотні, а тих мізерних пенсій-подачок, що “кидає” держава, заледве вистачає на найнеобхідніше: продукти харчування, ліки. Про решту вже й не згадуємо. Останнім часом побільшало також і випадків порушення законного права цих жителів району на пільговий проїзд. Деякі недобросовісні перевізники, за їх словами, вимагають оплати наданих послуг. Хоча останнім передбачена компенсація з бюджету. Біда в тім, що нині виконання даної функції центральна влада переклала на місцеві органи, які не мають достатніх коштів, аби повністю покрити затрати власників маршрутів. Виходить замкнуте коло: пільги передбаченні, але відсутні фінансові ресурси, щоб їх забезпечити.
Ці та багато інших питань незрячі краяни порушили перед представниками районної влади, міського самоврядування, органів соцзахисту, духовенства, котрі завітали днями на збори членів Камінь-Каширської міжрайонної територіальної первинної організації Українського товариства сліпих.
Зокрема, керівник первинки Софія Омелянівна Шепшелей зазначила, що декілька років поспіль інваліди по зору не отримують тифлоприлади, попередньо видані магнітофони вийшли з ладу. Потребує організація й збільшення фінансової допомоги. Та все ж Софія Омелянівна оптимістично відгукується про її діяльність, перспективи розвитку. Не в останню чергу цьому сприяють постійні спонсори, благодійники, депутати різних рівнів, посадовці на місцях, працівники і керманичі установ, організацій, звичайні люди, які не залишаються байдужими до потреб незрячих, допомагають долати складні часи.
У ході заходу грамотами районної державної адміністрації, районної та міської рад були відзначені ряд членів районного осередку УТОС. Підсумували збори чудовим концертом. Під оплески присутніх вокалісти районного будинку культури виконали кілька українських пісень. А композицію “Червона рута” навіть заспівали разом із винуватцями свята. Так би мовити, всім миром.

1

4
Олександр ПРИЙМАК,
фото автора.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *